„Turime ištirti šį rinkimų procesą. Netikiu, kad Sakartvelo institucijos gali tai padaryti – būtų pernelyg naivu to tikėtis. Manau, kad mums reikia tarptautinio, nepriklausomo šio proceso tyrimo“, – žurnalistams Budapešte penktadienį teigė G. Nausėda.
„Šį kartą Rusijos kišimosi į rinkimų procesą mastas ir intensyvumas buvo kaip niekada didelis. Ir tai kelia didelį susirūpinimą. Kalbu ne tik apie Sakartvelą, bet ir apie Moldovą. Tačiau rinkimų rezultatai Moldovoje buvo kitokie“, – sakė politikas.
Pasak jo, tokia politinė kryptis, kokią šiuo metu renkasi Sakartvelas, ne tik tolina šalį nuo Europos Sąjungos (ES), bet ir stumia ją į Rusijos glėbį.
„Jūs einate priešinga kryptimi. Judate, tolstate nuo ES. Tikiuosi, kad šis signalas bus priimtas ir suprastas ir kad Sakartvelas vis dėlto sugebės persvarstyti savo kursą. Nors laiko atžvilgiu nematau didelės tikimybės, kad tai įvyks artimiausiu metu“, – apgailestavo Lietuvos vadovas.
„Neįmanoma pasirinkti vidurio kelio. Jei apsisprendi ir jei darai tam tikrus politinius žingsnius, negali būti per vidurį – arba eini į Vakarus, arba į Rytus“, – pridūrė G. Nausėda.
ELTA primena, kad Prancūzijos, Vokietijos ir Lenkijos lyderiai ketvirtadienį paragino Sakartvelą greitai ištirti „įvairius pažeidimus“ per neseniai vykusius parlamento rinkimus, kuriuos laimėjo prorusiška valdančioji partija ir kuriuos užginčijo provakarietiška opozicija.
Tuo metu Europos parlamentarai trečiadienį pasirašė viešą kreipimąsi dėl tarptautinės komisijos, tirsiančios Sakartvelo parlamento rinkimų pažeidimus. Taip siekiama parodyti susirūpinimą dėl spalio 26 d. vykusių Sakartvelo parlamento rinkimų, pasižymėjusių sistemingais pažeidimais bei incidentų gausa, savo pranešime teigė vienas iš pareiškimo organizatorių, konservatorius Žygimantas Pavilionis.
Provakarietiškoji Sakartvelo opozicija atsisako pripažinti valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ pergalę spalio 26 d. įvykusiuose rinkimuose ar pradėti dirbti naujai išrinktame parlamente, kurį vadina „neteisėtu“. Su valdančiąja partija nesutarianti prezidentė Salome Zurabišvili taip pat pavadino rinkimus „neteisėtais“ ir apkaltino Rusiją kišimusi. Maskva tokius kaltinimus neigia.