„Esu visada atviras susitikti su žemdirbiais ir tą konstatavau keletą kartų pastaruoju metu kalbėdamas su mūsų žiniasklaida, tačiau norėtųsi, kad tai būtų platesnio masto diskusija, kurioje galėtume aptarti ne tik bendrąją žemės ūkio situaciją, bet ir pamatyti tam tikrus perspektyvinius planus, kaip ketiname plėtoti žemės ūkį 5–10 metų perspektyvoje“, – ketvirtadienį Raseiniuose žurnalistams teigė G. Nausėda.
„Man tai svarbu ir žvelgiant jau iš europinės perspektyvos, nes 2020 m. teko nemažai kovoti, kad žemdirbiams būtų padidintos tiesioginės išmokos. Man svarbios žemės ūkio problemos, bet kaip valstybės vadovui man svarbu matyti žemės ūkio strategiją ir pačių žemdirbių požiūrį į žemės ūkio strategijos įgyvendinimą“, – sakė jis.
Protestuojantys ūkininkai ketvirtadienį į susitikimą atvykusį šalies prezidento vyriausiąjį patarėją Jareką Niewierowiczių pasitiko švilpimu ir šūkiu „gėda“. Nepasitenkinimą žemdirbiai išreiškė J. Niewierowicziui pradėjus savo kalbą.
„Respublikos prezidentas šiandien dirba Raseiniuose, vakar dirbo Radviliškyje, kur taip pat turėjo...“, – pradėjus kalbėti šalies vadovo patarėjui, šūkių ir švilpimo dėka jis buvo nutrauktas.
ELTA primena, jog šią savaitę nuo antradienio iki penktadienio Vilniuje vyksta ūkininkų protestas – į Vilnių suvažiavę apie 1,3 tūkst. traktorių.
Protestuojantys ūkininkai reikalauja atšaukti prievolę atkurti daugiametes pievas, grąžinti senąją žymėto dyzelino naudojimo tvarką, panaikinti nuo šių metų pakeltą akcizą suskystintosioms naftos dujoms (SND), spręsti vadinamąją pieno krizę, atsisakyti saugomų teritorijų plėtros, sustabdyti rusiškų grūdų tranzitą.
Trečiadienį šiuos reikalavimus protestuotojai išsakė žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui ir aplinkos ministrui Simonui Gentvilui, jie abu susirinkusiųjų buvo nušvilpti.
Vyriausybė trečiadienį išplatintame pranešime teigė, jog Ministrų kabinetas siekia spręsti ūkininkų keliamas problemas, pavyzdžiui, atliepiant reikalavimus dėl žymėto dyzelino ir SND, jau įregistravo Akcizų įstatymo pakeitimus.
Prie LŽŪT organizuojamos akcijos taip pat prisijungė ir Privačių miško savininkų asociacija, sostinėje matyti stovinčių protesto miškovežių.