„Žemės ūkio sektorius Lietuvai ypač svarbus. Ne tik dėl apsirūpinimo maistu, bet ir dėl kaimo gyvybingumo, regionų stiprėjimo. Lygiai kaip ir smulkusis bei vidutinis verslas, kuris yra viena iš mūsų šalies ekonomikos varomųjų jėgų“, – Prezidentūros pranešime teigė G. Nausėda.
Pasak jo, smulkusis ir vidutinis verslas sudaro daugiau nei 99 proc. Lietuvos įmonių, sukuria du trečdalius bendrojo vidaus produkto (BVP), jame dirba beveik trys ketvirtadaliai visų darbuotojų.
„Atsakingos institucijos, glaudžiai bendradarbiaudamos su ūkininkais, privalo ieškoti ir rasti veiksmingų priemonių, kurios prisidėtų prie smulkiojo ir vidutinio verslo stiprinimo, konkurencijos didinimo, trumpųjų maisto grandinių, kooperacijos skatinimo“, – sakė šalies vadovas.
Pasak jo, didelį nerimą kelia spartus ūkių, ypač smulkių ir vidutinių, mažėjimas – 2016–2020 metais šis skaičius siekė 44 proc.
Susitikime su Kėdainių rajono vadovais šalies taip pat aptarė finansinio savarankiškumo, ekonominius, socialinius ir kitus savivaldai aktualius klausimus.