„Konservatoriai dažnai turi suvokimo problemą. Jau ne kartą esu tą požiūrį išreiškęs ir jiems vis dar neaišku, jie vis dar rekomenduoja man kažką tai pasakyti. Aš sakyčiau, dirbkite su literatūra, su tam tikromis disciplinomis ir gausite geresnį suvokimą, ką norėjo pasakyti prezidentas“, – trečiadienį žurnalistams teigė G. Nausėda.
„Turime suvokti, kad šiuo metu daugelis retorinių išsireiškimų yra tiesiog vienu tikslu daromi Seimo rinkimų išvakarėse. Ne paslaptis, kad kartais ir prezidentas tinka įtraukti į tas priešrinkimines batalijas, mėginant jį užkabinti, mėginant įvelti į tas nereikalingas diskusijas. Aš šito nedarysiu. Tegul politikai garbingai kaunasi tarpusavy, o rinkėjo spalio 13 d. pasirinks“, – pridūrė jis.
Kaip skelbta anksčiau, premjerė antrino konservatorių partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio kritikai dėl esą antisemitizmą palaikančių šalies vadovo patarėjų. Anot jos, jeigu šalies vadovas sulaukia nerimą keliančių signalų iš užsienio partnerių, kyla klausimas, ar į šiuos būgštavimus reaguoja Prezidentūra.
„Tokios krypties ar tokios minties yra pasigendama, nes, viena vertus, yra užsimenama, kad mūsų partneriai, tarkime, Vokietijoje, kurie turi reikšmingai pastiprinti mūsų gynybą, siunčia signalus ir turbūt juos pirmiausiai siunčia Respublikos prezidentui. Tai jeigu jau tuos signalus kažkaip gauni, vis tiek yra klausimas – o kaip į tuos signalus reaguoji? Nes kol kas tos reakcijos, kurias tenka girdėti iš (prezidento – ELTA) patarėjų, jos tokios, kad kažką sau Žemaitaitis komplikuoja, kažką Žemaitaitis tą, kažką Žemaitaitis aną...“, – kalbėjo ji, ragindama prezidentą atvirai pasakyti, ar jis įsivaizduoja R. Žemaitaitį valdžioje.
ELTA primena, kad sekmadienį vykusio TS-LKD suvažiavimo metu konservatorių pirmininkas G. Landsbergis pareiškė, jog, jog nuomone, prezidento G. Nausėdos patarėjų komandoje yra žmonių, kurie slapčia tikisi antisemitiniais pareiškimais Konstituciją pažeidusio Remigijaus Žemaitaičio vedamos „Nemuno aušros“ sėkmės spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.
„Prezidento antisemitiniai patarėjai slapčia tikisi panašių į save išrinkimo. Jiems tai tarsi atpirktų prieš dešimtmetį padarytas nuodėmes. Štai matote – žmonės renka Žemaitaitį, į ministrus jį skiria premjeras, tai, matyt, antisemitizmas nebėra taip blogai“, – kreipdamasis į TS-LKD suvažiavimo dalyvius teigė G. Landsbergis.
„Sunku nematyti paralelės tarp prezidento patarėjo parašiusio seriją šlykščiausių tekstų, „Tomkaus spaudoje“ ir į Seimo vartus besibeldžiančio Konstituciją bei priesaiką sulaužiusio Žemaitaičio“, – kalbėjo konservatorių lyderis, netiesiogiai referuodamas į prezidento vyriausiąjį patarėją Frederiką Jansoną.
Prezidentas G. Nausėda atmeta tokius ministro pareiškimus ir pavadino tai „dar vienu nevaldomo liežuvio pavyzdžiu“.
„Matyt, pastaruoju metu užsienio reikalų ministrą prispaudė tiek visokių rūpesčių, kad jis, matyt, nusprendė smogti atgal. Tačiau lygiai tokiu pačiu pagrindu aš galėčiau jį patį pavadinti visokiais epitetais, nepateikdamas nei jokių įrodymų, nei jokių argumentų“, – pirmadienį Prezidentūroje žurnalistams sakė G. Nausėda.
„Gaila, kad dar pakankamai jaunas žmogus eina tokiu nevisai tinkamu keliu. Bet čia jo problemos“, – pridūrė jis.
Stebint augantį „Nemuno aušros“ populiarumą, G. Landsbergis jau anksčiau pakvietė tradicines partijas kalbėtis ir kurti „sanitarinį kordoną“ – taip, anot jo, užkertant kelią radikalių politinių jėgų patekimui į valdžią.