„Aš nenorėčiau dabar kalbėti apie tuos ministrus. Nes tikrai tikiuosi, kad klausimas bus išspręstas labai greitai“, – penktadienį žurnalistams Šiauliuose teigė G. Nausėda.
„Tegul tie žmonės, kurie dirba, dabar dirba ramiai, nesiblaško. O kuomet ateis laikas, tuomet ir padarysime sprendimus. Manau, kad sutarsime ir konkrečiai nuspręsime“, – pridūrė jis.
Šalies vadovas paaiškino ir tai, kodėl iki kadencijos pabaigos liekant vos keliems mėnesiams kai kurių ministrų keitimas yra prasmingas.
„Pirmiausia, labai svarbu pažymėti, kad mes pasitinkame 2025 metų biudžetą. Ir šie mėnesiai tikrai bus svarbūs konkretiems ministrams nusistatant labai aiškius planus ir jau kalbantis su Finansų ministerija, kovojant dėl savo sektoriaus. Todėl, manau, kad su naujomis jėgomis atėję ministrai tikrai galėtų prisidėti prie sėkmingo 2025 metų biudžeto planavimo“, – sakė prezidentas.
„Ir, manau, kad kai kuriose srityse bendruomenės nuraminimas tikrai būtų ne pro šalį, nes ne paslaptis, kad kai kurios Lietuvos visuomenės grupės yra tiek nepatenkintos ministrų veikla, kad net nebenori kalbėtis su ministru. Tai kai susiklosto tokia situacija, reikalingos kardinalesnės priemonės“, – akcentavo G. Nausėda.
Tačiau prezidentas dar kartą patikino masinių pokyčių Vyriausybėje neplanuojantis.
„Visai neturiu planų, kad tai reikėtų įgyvendinti, nes tikrai neužilgo turėsime formuoti jau visiškai naują Vyriausybę – va tada ir reikės padėti visas pastangas, kad ta Vyriausybė tinkamai ir deramai pasitiktų tuos iššūkius, kurie lauks jau kitoje politinėje kadencijoje“, – teigė jis.
Visgi, kurie ministrai bus keičiami, šalies vadovas ir toliau neatskleidžia.
ELTA primena, kad šalies vadovas Gitanas Nausėda užsiminė, jog turi konkrečias pavardes ministrų, kuriuos, jo požiūriu, būtų galima pakeisti po to, kai Vyriausybė grąžins įgaliojimus. Prezidentūra leido suprasti, kad labiausiai abejojama žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko darbu.
Liepos pradžioje šalies vadovo vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė išsakė pastabų ir A. Dulkiui. Ji leido suprasti, kad pastarajam pasitraukus iš ministerijos vadovo kėdės sveikatos sistemoje atsirastų lyderių, galinčių užimti šią poziciją.
Kaip numato įstatymas, Vyriausybė grąžina savo įgaliojimus po to, kai prisiekia išrinktas prezidentas – ministras pirmininkas įteikia šalies vadovui raštišką pareiškimą. Savo ruožtu prezidentas paveda premjerui eiti pareigas tol, kol bus gauti nauji Seimo įgaliojimai ir suformuotas naujas Ministrų kabinetas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!