Naujosios Vilnios poliklinikos direktoriaus pavaduotoja medicinai Virginija Dautartienė patikino, kad galimai išrašus klastoję darbuotojai jau yra atleisti. Tiesa, ji sakė nežinanti, kiek konkrečiai tokių darbuotojų buvo.
„Kažkuris skaičius mūsų dabar darbuotojų neteisingai tvarkė dokumentaciją. Dokumentai buvo paimti tarnybų ir teismo nutartimi tie žmonės buvo nušalinti nuo darbo. Tada tie žmonės buvo abipusiu sutarimu atleisti iš darbo“, – žurnalistams penktadienį sakė V. Dautartienė.
Tiesa, netrukus ji patikslino tiksliai nežinanti, ar darbuotojai yra atleisti, tačiau jie tikrai nušalinti nuo darbo ir šiuo metu nedirba.
„Daugiau nieko negaliu pasakyti, nes vyksta vidinis tyrimas ir oficialus tyrimas“, – pridūrė ji.
Ji taip pat sakė nežinanti, kada ir kiek laiko galėjo vykti įtariami klastojimai.
Anot V. Dautartienės, prie poliklinikos kompiuterių prieigą turi slaugytojos, o gydytojai skiepijimo metu nedalyvauja.
„Slaugytoja turi priėjimą. Nes, kai ji paskiepija normaliu atveju, ji turi įvesti į kompiuterį duomenis paskiepyto žmogaus. [Gydytojai] irgi turi, bet skiepijimo metu gydytojai nedalyvauja, nebent juos pakviečia kažkam pasidarius bloga. Jeigu viskas vyksta gerai, slaugytoja atlieka šitą darbą, ji įveda į kompiuterį, užregistruoja, užrašo visus“, – patikslino poliklinikos vadovo pavaduotoja.
Policija ėmėsi tyrimo
Portalas tv3.lt primena, kad penktadienį paaiškėjo, jog Naujininkų poliklinikoje Vilniuje, įtariama, už kyšius buvo klastojami įrašai dėl skiepų nuo COVID-19.
Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas spalio 20 dieną gavus informaciją, kad vienos sostinės poliklinikos medicinos darbuotojai galbūt ima kyšius iš asmenų per tarpininką už savo neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus.
Įtariama, kad buvo mokami kyšiai už tai, kad medicinos darbuotojai į www.esveikata.lt duomenų bazę įrašytų klaidingus duomenis apie asmenų pasiskiepijimą nuo COVID-19, žinant, kad tomis datomis pastarieji poliklinikoje nesilankė ir jokiomis vakcinomis nesiskiepijo.
Pasak policijos, tokiu būdu asmenys neteisėtai įgijo galimybių pasus ir, neturėdami teisinio pagrindo, naudojosi paslaugomis, kuriomis galima naudotis tik turint galimybių pasą.
„Tokie veiksmai kėlė pavojų ir grėsmę žmonių sveikatai“, – rašoma policijos pranešime.
Pagal turimą informaciją šiomis „paslaugomis“ galėjo pasinaudoti daugiau nei 200 asmenų.
Ikiteisminiame tyrime įtariamiesiems Vilniaus apylinkės teismo nutartimis paskirtos kardomosios priemonės – nušalinimas nuo pareigų, rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu, papirkimo ir piktnaudžiavimo.