Spaudos konferencijoje teisingumo ministras Rimantas Mockus tvirtino, kad jokio neteisėto įsikišimo nebuvo identifikuota.
„Įgula visąlaik bendravo darbo tema, nėra jokio neteisėto įsikišimo į aviacijos veiklą požymių“, – tvirtino Teisingumo ministerijos orlaivių avarijų ir incidentų tyrimų vadovas Laurynas Naujokaitis.
„Artėjant tūpti link Vilniaus oro uosto orlaivio skrydžio savirašis parodė, kad lėktuvo B hidraulinė sistema perėjo į išjungtą padėtį“, – pridūrė jis.
Tada valdymą perėmė antras pilotas ir iki sudužimo lėktuvas buvo valdomas rankiniu būdu.
Priduriama, kad atlikus ekspertizę, nenustatyta įrodymų, jog orlaivis būtų sugedęs prieš smūgį į žemę. Beje, matoma, kad gaisras kilo tik po smūgio į žemę.
Orlaivio įgulą sudarė du pilotai ir du keleiviai. Žuvo ispanas, orlaivio vadas ir antrasis pilotas ir du keleiviai buvo sunkiai sužaloti.
Tvirtinama, kad galutinėje analizėje bus pateikta daugiau informacijos.
Tarpinėje ataskaitoje pateikiama faktinė informacija apie skrydžio eigą, pilotus, lėktuvo būklę. Taip pat pateikiami duomenys apie savirašius (juodąsias dėžes), meteorologinė informacija, informacija apie avarijos vietą, nuolaužas ir lėktuvo smūgį į žemę, išgyvenimo sąlygas ir kt.
Bendrovės „Swiftair“ lėktuvas „Boeing 737-476“ sudužo artėdamas prie Vilniaus tarptautinio oro uosto lapkričio 25 d. anksti ryte.
Teisingumo ministras Rimantas Mockus ir eksperta teiks komentarus dėl tarpinės ataskaitos pristatymo bus teikia komentarus.
Krentantis lėktuvas kliudė dalį gyvenamojo namo
ELTA primena, kad lapkričio 25 d. sostinėje, netoli Vilniaus oro uosto, šalia gyvenamojo namo, nukrito ir sudužo krovininis Vokietijos įmonės DHL lėktuvas.
Orlaiviu skrido keturių žmonių įgula, žuvo 48 metų Ispanijos pilietis. Dar vienas ispanas, taip pat vokietis ir lietuvis buvo sužeisti. Antrojo nukentėjusio ispano būklė buvo sunki.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, orlaivis buvo visiškai suniokotas. Krentantis lėktuvas kliudė dalį gyvenamojo namo, užsidegė šalia buvę sandėliukai, automobilis. Iš nelaimės vietos evakuoti 13 žmonių, jų apgyvendinimu rūpinasi Vilniaus miesto savivaldybė.
Pirminiais duomenimis, keltos versijos, kad orlaivis galėjo nukristi dėl techninių problemų, galimos piloto klaidos ar netinkamai suveikusios oro uosto įrangos. Iš pradžių užsiminta ir apie galimo teroristinio akto ar sabotažo galimybę, tačiau, kaip nurodo prokuratūra, duomenų, kurie pagrįstų tokius scenarijus, kol kas nėra.
Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl transporto priemonių ar kelių, juose esančių įrenginių netinkamos priežiūros ar remonto bei dėl tarptautinių skrydžių taisyklių pažeidimo. Teisingumo ministerija savo ruožtu ėmėsi saugos tyrimo.
Orlaivio nuolaužose rastos ir paimtos juodosios dėžės.