Kitą savaitę darbą pradėsianti naujoji Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) vadovė Aušra Feser norėtų nerijoje matyti daugiau pėsčiųjų takų, o Nidoje pasigenda pėsčiųjų zonų.
A.Feser sako norinti parką padaryti kuo atviresnį lankytojams. KNNP vadovė teigė, kad tai paskatinti galėtų KNNP lankytojų centro populiarinimas ir pėstiesiems skirti pažintiniai maršrutai.
"Tikrai norėčiau prisivilioti į Kuršių neriją atvažiuoti tuos lankytojus, kuriems yra įdomu ir malonu būti gamtoje. Ypatingai vaikus ir šeimas, nes iš tiesų, jeigu gamtą pažįsti, žinai, kas joje yra svarbu, ko negalima daryti, santykis visai kitoks: galbūt tada bus mažiau gamtos naikintojų. Labai norėčiau, kad atsirastų pėsčiųjų takai, pažintinė rekreacija: maršrutai, kuriais būtų galima eiti 10-15 kilometrų ir pamatyti visą gamtos įvairovę", - BNS savo vizijomis dalijosi A.Feser.
Pėsčiųjų zonų ji norėtų matyti ir Nidoje - jos teigimu, šių trūksta kurorto centre. Skirtingai nei automobilių aikštelių, kurių, jos nuomone, nerijoje pakanka.
Neringos savivaldybės taryboje dirbanti Liberalų ir centro sąjungos atstovė A.Feser pripažįsta, kad kartais gali būti sudėtinga derinti Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT), kuriai bus pavaldi, ir savivaldybės pozicijas, ypač griautinų statinių klausimais.
Griautinų pastatų Kuršių nerijoje problema - vienas didžiausių laukiančių iššūkių, pripažįsta parko vadovė.
Neringos savivaldybė, kurios tarybos narė yra A.Feser, kovo pabaigoje kreipėsi į Vyriausybę prašydama negriauti galimai neteisėtai pastatytų objektų. Neringos mero Dariaus Jasaičio teigimu, šiam sprendimui, pagal kurį reikalaujama nugriauti 6 pastatus, nepritaria ne tik savivaldybė, bet ir dauguma neringiškių.
"Aišku, man kaip nidiškei tai yra skaudus klausimas ir tikrai, atvirai pasakius, labai skaudu matyti griaunant pastatus. Bet, matyt, jie žino daugiau ir geriau, kodėl tai vyksta", - sakė A.Feser.
Ji teigė, kad stengsis į šiuos klausimus kištis tiek, "kiek būtina".
"Kadangi aš jau būsiu VSTT žinioje, tikrai turėsiu laikytis tų įstatymų ir pozicijų, kurių laikosi tarnyba. Stengsiuosi kištis į šiuos dalykus tik tiek, kiek man bus būtina. (...) Tikrai bus sunku (išlaviruoti tarp skirtingų pozicijų - red.). Kai bus kažkoks konkretus atvejis, tada bus galima iš šnekėti, o dabar man tikrai sunku pasakyti, kaip aš reaguosiu", - svarstė nacionalinio parko vadovė.
Konkrečiau apie savo būsimus darbus naujoji parko vadovė teigė kol kas negalinti kalbėti. Pasak jos, vienas pirmųjų darbų - suburti gerą komandą, su kuria galėtų tartis.
KNNP vadovės pareigose A.Feser pakeis kelis metus dirbusį Tomą Tukačiauską. 48 metų moteris yra baigusi geografiją, gyvena Neringoje. Antrą kadenciją miesto taryboje dirbanti politikė buvo šio miesto vicemerė.
98 kilometrų ilgio Kuršių nerijos pusiasalis nusidriekęs Lietuvos ir Rusijos teritorijose. Nuo 2000-ųjų metų Kuršių nerija yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.