Šiandien į pirmąjį posėdį Švietimo ir mokslo ministerijoje rinkosi Aukštojo mokslo taryba.
„Nepriklausoma komisija naujosios tarybos narius, atstovaujančius visuomenės interesui, rinkosi net beveik iš 90-ies pasiūlytų kandidatų. Jūsų atsakomybė – didelė, nes vienas iš svarbiausių tarybos funkcijų – pasiūlyti kandidatus į aukštųjų mokyklų tarybas. Pasitikiu jūsų, įvairių sričių profesionalų, požiūriu ir tikiu, kad visos tarybos funkcijos bus vykdomos atsakingai“, – sveikindamas Aukštojo mokslo tarybos narius sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.
Aukštojo mokslo taryba šiandien apsvarstė tolesnio savo darbo reglamentą bei Mykolo Romerio universiteto akademinės bendruomenės prašymą atrinkti išorinius kandidatus į šios aukštosios mokyklos tarybą. Kandidatai bus atrinkti per mėnesį.
Aukštojo mokslo tarybos pirmininkas prof. Vytautas Pakalniškis pabrėžė pagrindines Aukštojo mokslo tarybos kryptis. Tai būtų pagalba organizuojant aukštųjų mokyklų valdymą, taip pat patarti Švietimo ir mokslo ministerijai dėl aukštojo mokslo plėtros tarptautiniu mastu: aukštųjų mokyklų konkurencingumo, tolygios jų plėtros Europoje.
Aukštojo mokslo tarybą, kurią sudaro 15 narių, švietimo ir mokslo ministras patvirtino rugsėjo 28 dieną. Kandidatus galėjo teikti ne vien aukštosios mokyklos, bet ir įvairios asociacijos, visuomeninės organizacijos, savo kandidatūras taip pat galėjo siūlyti ir atskiri asmenys. Į naująją Aukštojo mokslo tarybą šiemet buvo pasiūlyta daugiau nei aštuoniasdešimt kandidatų. Pagal Tarybos nuostatus, kandidatas į tarybos narius turi būti pripažintas visuomenėje žmogus, pasiekęs mokslo, kultūros, švietimo ar kitos srities rezultatų, išmanąs apie Lietuvos bei pasaulio aukštojo mokslo tendencijas. Tarybos narius slaptu balsavimu siekdama, kad būtų atstovaujama tiek akademinei bendruomenei, tiek socialiniams partneriams, išrinko ankstesniosios kadencijos bei švietimo ir mokslo ministro sudaryta komisija, tarybos pirmininką ir jo pavaduotoją paskyrė švietimo ir mokslo ministras.
Šiemet priimtame Mokslo ir studijų įstatyme numatoma keisti aukštųjų mokyklų valdymo modelį į jų valdymą įtraukiant ne tik akademinės bendruomenės, bet ir visuomenės atstovus. Aukštojo mokslo taryba yra Švietimo ir mokslo ministerijos patariamoji institucija strateginiais aukštojo mokslo plėtros ir kokybės gerinimo klausimais. Taryba vertins ir atrinks kandidatus į švietimo ir mokslo ministro skiriamus universitetų ir kolegijų tarybų narius.