• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujausia žinia apie koronavirusu sergantį panevėžietį

papildyta 13.53 val.

Sekmadienį vykusioje spaudos konferencijoje Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas pasidalijo naujausia informacija, kaip jaučiasi koronavirusu užsikrėtęs žmogus, grįžęs iš Olandijos.

669

Sekmadienį vykusioje spaudos konferencijoje Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas pasidalijo naujausia informacija, kaip jaučiasi koronavirusu užsikrėtęs žmogus, grįžęs iš Olandijos.

REKLAMA

Ligoninės vadovas patikino, kad vyro būklė yra stabili, rimto pavojaus gyvybei nėra. Jo šeima taip pat jaučiasi gerai. Teigiama, kad kontaktas buvo tik su šeimos nariais.

„Pacientas buvo iš Olandijos, darbo komandiruotėj, pasijuto blogai, sukarščiavo, žmogus yra sąmoningas, labai gerai informuotas, niekur nevaikščiojo, izoliavo namuose su šeima ir kreipėsi į greitosios medicinos pagalbą. 

Šiandien aš pats ryte buvau, kalbėjausi su juo telefonu, būklė yra gera, jokių problemų nesukelia ir jeigu tai būtų nežsikrėtimas koronavirusu, jis tikrai būtų namuose.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar lauksime, kol jis pasveiks, tada, kaip ir šiauliai, atliksime kontrolinius testus ir išleisime žmogų gydytis į namus, jo šeimos nariai yra žinomi, jie neturi jokių simptomų“, – kalbėjo ligoninės vadovas. 

REKLAMA

Sakoma, kad jeigu situacija kartais keistųsi, jo šeima būtų stacionarizuojami į ligoninę. 

Šiuo metu vyras stacionarizuotas ligoninės bokse. Šiuo metu ligoninėje yra 14 boksų, tačiau tikina, kad juos galima praplėsti.

A. Skorupskas užsimena, kad ligoninėje stebimas ir dar vienas asmuo, tačiau apie jį kol kas detalesnė informacija nepateikiama. Testo rezultatai bus laukiami vakare.

Tuo metu Respublikinės Panevėžio ligoninės pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus taip pat patikino, kad vyras jaučiasi gerai, jam suteikiamas simptominis gydymas.

REKLAMA
REKLAMA

„Jis labai pagirtinai tvarkingai viską pasidaręs, saviizoliavęsis, pranešęs tiksliai tai, ką reikia, suteikęs mums kontaktus, kad žinotumėm, ką mums reikėtų stebėti. <...>  Jis šiuo gauna simptominį gydymą, jeigu yra karščiavimas, vaistai nuo karščiavimo, jaučiasi, kaip matote, visiškai gerai, temperatūra krintanti“, – teigė M. Vaitkus.

Direktoriaus pavaduotojas gydymui M. Vaitkus teigė, kad ankstyvose užsikrėtimo stadijose mėginiai dėl COVID-19 dažnai būna neigiami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kyla didelis šurmulys dėl testų darymo kuo greičiau, daug gaunama klaidingai neigiamų atsakymų, ypač ankstyvose viruso stadijose. Gavę klaidingai neigiamą atsakymą galime išleisti (pacientą – BNS) be saviizoliacijos, o atitinkamai tas pacientas barstytų koronovirusą apkrėsdamas aplinkinius, dėl to skubėti (daryti testą – BNS) nereikia“, – teigė M. Vaitkus.

REKLAMA

Kalbėdamas apie paciento būklę ligoninės vadovas A. Skorupskas pasakojo, kad liga prasidėjo staiga, temperatūra buvo pakilusi iki 39 laipsnių, bet šiuo metu jau yra nukritusi.

„37,2 laipsniai, žvalus žmogus, jokių simptomų neturi, kaulų nelaužo“, – sakė a. Skorupckas.

„Dabar lauksime, kol jis pasveiks, tada atliksime, kaip Šiauliai, kontrolinius testus ir išleisime žmogų gydytis į namus“, – sakė ligoninės vadovas.

REKLAMA

Šiuo metu vyras stacionarizuotas ligoninės bokse. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje yra 14 boksų, tačiau ligoninės vadovas tikina, kad juos galima praplėsti.

Be to, ligoninės direktorius A. Skorupskis patvirtino, kad įrangos ir dezinfekcinių priemonių yra užtektinai, todėl problemų kilti neturėtų.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad šeštadienį vakare pirmasis apie naują koronaviruso atvejį pranešęs portalas jp.lt nurodė, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydomas COVID-19 infekuotas vyras neseniai yra grįžęs iš Olandijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jo būklė tikrai gera. Niekur vaikinas nesibastė, kontaktai visi yra žinomi. Jis Olandijoje dirbo“, – tąkart teigė ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas. Vėliau, kiek po vidurnakčio, Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad užsikrėtęs asmuo grįžo iš komandiruotės Olandijoje.

Jis šiuo metu izoliuotas ir gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Kovo 12 d. užsikrėtęs vyras grįžo iš Olandijos darbo reikalais. Kovo 13 d. pradėjo karščiuoti, kreipėsi pagalbos į GMP, šiuo metu jis yra izoliuotas ligoninėje. Paciento būklė gera. Kontaktiniai asmenys žinomi, jie taip pat izoliuoti. „Nuramindami galime pasakyti, kad tai šeimos nariai, kurie yra saviizoliacijoje. Kitų kontaktų nėra“, – praneša Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai.

REKLAMA

Kaip praneša Vyriausybė, sekmadienio 9 val. duomenimis naujų koronaviruso atvejų šalyje nėra užfiksuota. Iš viso Lietuvoje patvirtinti 9 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Iš viso iki šiol dėl įtariamo koronaviruso tirta 520 ėminių, stebima 9176 asmenų sveikatos būklė.

Apie du atvejus pranešta šeštadienį: jaunas studentas, kovo 10 d. parskridęs iš Danijos į Lietuvą, o iš Vilniaus jau keliavęs autobusu į Kretingą, kitas susirgimas užfiksuotas Vilniuje – virusu užsikrėtė iš Italijos grįžęs vyras. Jis šiuo metu izoliuotas ir gydomas Santaros klinikose.

REKLAMA

Trys nauji koronaviruso atvejai užfiksuoti penktadienį (Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje). Kovo 10 d. pranešta apie koronavirusu užsikrėtusią kauniečių šeimą. Vasario 28 d. nustatytas pirmas koronaviruso atvejis šiaulietei, kuri šiuo metu jau pasveiko ir yra išleista namo.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos komentaras apie šeštadienį nustatytus koronaviruso atvejus.

Šeštadienį priimtas sprendimas visoje šalyje skelbti karantiną, dėl kurio daugybė įprastų paslaugų bus nebeprieinamos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį siekiant kuo greičiau reaguoti į besikeičiančią naujojo koronaviruso (COVID-19) situaciją pasaulyje, Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo (VESOC) sprendimu, į Lietuvoje naudojamą paveiktų teritorijų sąrašą įtraukiamos dar aštuonios šalys: Islandija, Norvegija, Švedija, Austrija, Danija, Nyderlandai, Šveicarija ir Egiptas. Iki tol rizikingomis buvo paskelbta dešimt šalių: Kinija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Vokietija, Prancūzija, Ispanija ir Italija. 

REKLAMA

Pasaulyje registruota daugiau nei 145 tūkst. susirgimų COVID-19, 5,5 tūkst. žmonių mirė, beveik 72 tūkst. pasveiko.

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai.

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Įtariamu atveju laikomas toks atvejis, kai žmogui pasireiškia ūmi kvėpavimo takų infekcija, t. y., jaučiamas bent vienas iš šių simptomų: kosulys, karščiavimas, apsunkintas kvėpavimas, ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios atitinka bent vieną iš šių epidemiologinių kriterijų: arba žmogus turėjo artimą sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju, arba keliavo į rizikos šalis, arba dirbo aplinkoje, kurioje buvo gydomi asmenys, sergantys COVID-19. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą, telefonu 112.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat informuojama, kad atnaujinta, kokioms sąlygoms esant žmogus bus tiriamas dėl koronaviruso infekcijos. Papildomos sąlyga, jog galimai sergančiu žmogus laikomas ir tada, kai jam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (staiga prasideda karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam reikalinga hospitalizacija, tačiau nenustatoma šių simptomų priežastis. Paprastai tariant, atmetamos visos kitos galimos diagnozės, visi kiti galimi susirgimai.

Tie, kurie lankėsi nurodytose šalyse, prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų, nesilankyti dideliuose renginiuose, nesinaudoti viešuoju transportu ir pan.

Esant galimybei reikėtų dirbti iš namų, šiam laikotarpiui gali būti išduodamas ir nedarbingumas. Daugiau informacijos apie tai galima rasti NVSC puslapyje.

Taip pat patariama stebėti savo sveikatos būklę (matuoti kūno temperatūrą, stebėti, ar nepasireiškia kvėpavimo takų infekcijoms būdingi simptomai – kosėjimas, dusulys ir kt.).

Jei kitaip sunegalavote, bet nesilankėte minėtose šalyse, dėl sveikatos būklės reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.

Įvesta karštoji Koronos linija

Kovo 13 d. šalyje įvestas naujas trumpasis numeris dėl koronaviruso – 1808. Skambinti juo galima visoje Lietuvoje visą parą nemokamai iš visų tinklų.

Naujuoju trumpuoju numeriu gyventojai raginami skambinti pasireiškus į gripą būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju.

Linijos specialistai patars saviizoliacijos, koronaviruso prevencijos ir kitais klausimais. Esant poreikiui skambinantysis bus sujungiamas su greitąja pagalba.

***

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų