Svarbiausias prioritetas
„Pirmąjį pusmetį pagrindinis mano tikslas bus pirmininkavimas Europos konkurencingumo komisijai. Aktualus klausimas, kurį iškelsime ir diskutuosime, bus valstybės valdomų įmonių efektyvumo didinimas ir reforma. Kitos pirmininkavusios šalys pasiūlė tam tikrą tematiką, taigi bus svarstoma elektroninių pirkimų strategija, mažos bei vidutinės įmonės ir panašūs klausimai“, – sakė E. Gustas.
Pasak ministro, Lietuva iš Airijos paveldėjo daugybę klausimų. Iš viso per pirmąjį pusmetį bus nagrinėjama daugiau kaip 50 teisės aktų, diskutuojama, deramasi, analizuojama, daromos išvados. Ūkio ministerijos veiklos srityje, konkurencingumo srityje bus išnagrinėta per 20 teisės aktų – vieni svarbiausių apima paslaugų direktyvą, bendrąją rinką, profesinių kvalifikacijų direktyvų įgyvendinimą ir kitas sritis.
Pagrindiniai klausimai, kuriuos ministras išskyrė, yra mažmeninės prekybos veiksmų planas ir elektroninių sąskaitų viešųjų pirkimų strategija.
„Laukia nelengvos derybos dėl tam tikrų teisės aktų paketų, kurie yra svarstymų stadijoje. Mes, kaip pirmininkaujanti šalis, turėsime dalyvauti derybose dėl jų priėmimo. Iš tokių paketų išskirčiau vartotojų produktų saugumo paketą, produktų ir rinkos priežiūros paketą bei paketą 2020, kuris daugiau priklauso Švietimo ir mokslo ministerijai, tačiau jame yra du šio paketo dokumentai, susiję su inovacijomis“, – sakė E. Gustas.
Antras prioritetas
Antruoju savo prioritetu ūkio ministras įvardijo geresnį reglamentavimą, kurio išvystymui, pasak jo, reikės daugiau laiko ir pastangų. „Pirmas didelis darbas, kuris jau atliekamas, – įvertintos jau keturios ministerijos, vertinamos penkios, likusios ministerijos bus įvertintos kitų metų pradžioje – tai yra licencijavimas ir leidimų išdavimo taisyklių svarstymas, kiek jos reikalingos, racionalios, o kurių galima atsisakyti“, – sakė E. Gustas. Jau yra atsisakyta 13 licencijų, tikimasi, kad ateityje jų bus atsisakyta dar daugiau.
Taip pat ketinama paruošti verslą konsultuojančių institucijų priemonių planą, kuris bus įgyvendintas 2012–2014 metais. Anot ministro, reikia peržiūrėti šių institucijų funkcijas efektyvumą ir kitus rodiklius. Tai pat norima tęsti bei spartinti valstybės institucijų priežiūrą, kad jų funkcijos nepersidengtų ir nesidubliuotų.
Trečias prioritetas
Trečiuoju savo prioritetu ūkio ministras įvardijo inovacijų skatinimą. Anot jo, jau daug yra nuveikta, bet dar reikės įdėti nemažai pastangų rezultatams pasiekti. E. Gustas išskyrė inovatyvius viešuosius pirkimus, žaliuosius pirkimus bei pabrėžė, kad būtina sukurti patrauklią schemą jaunų, inovatyvių įmonių kūrimuisi.
„Žiūrint į perspektyvą mano tikslas yra sklandžiai įgyvendinti Lietuvos respublikos vyriausybės programos tikslus ūkio veiklos srityje“, – sakė ūkio ministras.
E. Gustas, paklaustas kaip ketina vengti interesų konfliktų, atsakė, kad vienas iš sprendimo sutikti su pasiūlymu tapti ministru priežasčių buvo interesų konfliktų nebūvimas. „Supratimas, kad tokių interesų konfliktų pas mane nėra – padėjo galutinai priimti sprendimą, tad nemanau, kad reikėtų imtis kažkokių specialių priemonių“, - užtikrintai sakė ministras.