• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mindaugas LAURINAITIS

Nuo šio pirmadienio oficialiai įsigaliojo atnaujintos keleivių vežimo Šiaulių miesto maršrutiniais autobusais taisyklės, kuriose numatyta, kad keleiviai į autobusus privalo įlipti tik pro priekines duris, o išlipti pro galines ir vidurines. Išimtis daroma tėvams su vaikišku vežimėliu ir žmonėms su neįgaliųjų vežimėliu – jie galės įlipti pro vidurines duris. Bendrovė „Busturas“ šią tvarką perėmė iš kitų didžiųjų šalies ir Europos miestų.

REKLAMA
REKLAMA

Taip tikimasi padidinti pelną ir sustiprinti kontrolę. Iki šiol bendrovė kasmet patirdavo nemažą finansinį nuostolį, kas nesudarydavo sąlygų darbuotojams didinti atlyginimus. Investicijų prašosi ir techninis parkas – dauguma autobusų morališkai pasenę.

REKLAMA

Įvertino situaciją

Pirmąją dieną pasižiūrėti, kaip gyventojai priima naują tvarką į autobusų stoteles atvyko bendrovės „Busturas“ generalinis direktorius Tomas Bielinskas ir technikos direktorius Silvas Gedaminskas. Nors baimintasi sumaišties, bet panašu, kad šiauliečiai puikiai prisitaiko prie naujos tvarkos ir be didesnės grūsties į autobusus įlipa pro priekines duris. Pakeitimai buvo įvesti vasarą, kol dar mieste mažesni keleivių srautai, kad gyventojai iki rudens spėtų priprasti.

REKLAMA
REKLAMA

„Jau per pirmąsias dienas pastebėjome, kad bilietėlių pas vairuotojus nuperkama trečdaliu daugiau, nors tikrieji rezultatai matysis mėnesio pabaigoje peržiūrėjus kasos žurnalus. Tikėjomės žymiai mažesnio rezultato, todėl preliminarūs duomenys atrodo džiugiai“, - sakė bendrovės vadovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jau anksčiau vadovai buvo minėję, kad imtis priemonių ir keisti įlaipinimo tvarką paskatino gyventojų skundai. „Sulaukiu nemažai gyventojų skambučių, ateina ir pas mane į kabinetą. Žmonės turi įsigiję nuolatinius bilietus, bet mato, kaip kiti dalinasi bilietėliais ar važiuoja be jų, tad stebisi, kodėl ir jie turėtų pirkti bilietus. Stiprinti kontrolę buvo būtina, įlaipinimo tvarka vienas iš būdų“, - teigė T. Bielinskas.

REKLAMA

Stiprinama kontrolė

Įlipdami į autobusą, keleiviai privalo iš karto pasižymėti bilietėlį (komposteriai iš autobuso galo perkelti į priekį), jeigu turi nuolatinį bilietą, jį privaloma parodyti vairuotojui. Taip pat jeigu autobusu bus gabenami didesnių gabaritų nei leidžiama daiktai, bus privaloma už juos pažymėti papildomą bilietėlį.

REKLAMA

Į redakciją skambinę šiauliečiai teiravosi, ką reikės daryti tiems, kurie turi lengvatas – ar bus privaloma su bilietu parodyti ir lengvatas suteikiantį pažymėjimą (pensininko ar kitą). Gyventojai baiminosi, kad ant pažymėjimo yra užrašytas asmens kodas, kuris yra įstatymu saugoma privati asmens nuosavybė. „Parodysim vienam vairuotojui, kitam, tai tas pats, kas ant kaktos užsirašyti ar ant kaklo pasikabinus visiems demonstruoti“, - nerimavo dienraščio „Šiaulių naujienos“ skaitytojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrovės „Busturas“ generalinis direktorius T. Bielinskas tikino, kad didelės problemos, jeigu keleiviai pažymėjimo vairuotojui ir neparodys, nebus. Svarbiausia, kad pažymėjimą turėtų su savimi ir galėtų parodyti kontrolės autobuse metu. „Vairuotojai nepuls gaudyti keleivių, svarbu, kad bilietą parodytų, o pažymėjimą turėtų su savimi ir, jeigu tikrins kontrolė, galėtų parodyti“, - gyventojų nerimą išsklaidyti stengėsi T. Bielinskas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų