Miškininkystėje ir medienos pagrindu gaminamų medžiagų gamyboje visame pasaulyje kaip darnaus verslo įrodymas naudojamas FSC® (Miškų valdymo tarybos ženklas), kuriuo patvirtinama, kad tiekimo grandinėje iki pat galutinio vartotojo buvo naudoti atsakingi miškininkystės metodai. FSC misija yra skatinti aplinkos apsaugos atžvilgiu tinkamą, visuomenei naudingą ir ekonomiškai perspektyvų miškų tvarkymą visame pasaulyje.
„Tetra Pak“, kaip pasaulinė tausios pakuotės gamintoja, itin vertina bendradarbiavimą su FSC.
Marija Slaidinia (Slaidiņa), „Tetra Pak“ aplinkos apsaugos vadovė Baltijos šalims: „Tetra Pak“, kaip pasaulyje pirmaujanti medžio plaušų pagrindu gaminamos kartono pakuotės tiekėja, palaiko FSC, kadangi organizacijai yra atstovaujama daugiau kaip 50 šalių, jos socialiniai ir aplinkos apsaugos standartai miškininkystės sektoriuje pripažįstami kaip aukščiausi, ją remia Pasaulio gamtos fondas ir „Greenpeace“. Sistemų patikimumas užtikrinamas griežtai prižiūrimų sertifikavimo įstaigų atliekamais atskirų operacijų auditais. Praėjo daugiau nei septyneri metai nuo to laiko, kai „Tetra Pak“ pristatė pirmąją FSC sertifikuotą kartoninę pakuotę. Per 2015 m. pirmąjį pusmetį „Tetra Pak“ Lietuvoje tiekiamos kartoninės pakuotės su FSC ženklu sudarė 47,80 proc. Baltijos šalių rinkoje FSC sertifikuotų pakuočių dalis kasmet vis didėja. Mūsų galutinis tikslas yra gaminti ir tiekti tik FSC sertifikuotas medžiagas. Didžiausia žaliavų iš atsinaujinančių šaltinių, pavyzdžiui, iš medienos pagaminto kartono, nauda yra ta, kad atsinaujinančios žaliavos išties perdirba atmosferoje esantį anglies dvideginį. Siekdami, kad visos „Tetra Pak“ pakuotės būtų tik iš atsinaujinančių žaliavų, taip pat kuriame aplinkosaugos naujovę – užsukamus dangtelius ir plastiko laminatą iš atsinaujinančios žaliavos – cukranendrių. Siekiame būti geriausiu partneriu savo klientams; bendradarbiaudami taip pat stengiamės ir jiems padėti pasiekti aplinkos apsaugos tikslus.“
Imantas Krūze, FSC atstovas Latvijoje: „Mes itin vertiname tai, kad „Tetra Pak“ nusprendė didinti FSC sertifikuotų žaliavų dalį pakuotės gamyboje taip pat ir Baltijos šalyse. Tokiais veiksmais bendrovė didina FSC žinomumą, bet ir gerina informuotumą apie atsakingą miškotvarką. Kiekvienas mūsų galime palaikyti atsakingą miškų tvarkymą ir padėti rūpintis miškais, žmonėmis ir gyvūnija bei augalija, kuriems miškas yra gimtieji namai, rinkdamiesi FSC logotipu pažymėtas prekes.“
Šis straipsnis parengtas švenčiant „pasaulinį FSC penktadienį“, kurį pažymima atsakinga miškininkystės plėtra ir gerinamas pasaulio visuomenės informuotumas apie FSC reikšmę.