Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius teigia, kad šios dvi savaitės, kol moksleiviams paskelbtos atostogos, buvo įtemptas darbo laikas mokykloms – jų vadovams ir mokytojams – bei ministerijai. Tačiau ministras mano, kad mokslo metai nuo kito pirmadienio, kovo 30-osios, turi tęstis nuotoliniu būdu.
„Kad ir ką mes bedarytume, kaip mes besiruoštume, kitą pirmadienį tęsti mokslo metus kitais būdais, mes visgi prioritetą turėtume matyti žmonių sveikatą ir gyvybę. Neturėtume rizikuoti, eksperimentuoti, turėtume labai atidžiai sekti specialistų, medikų rekomendacijas, siekti, kad niekur nesukurtume bereikalingos rizikos. Visgi mokslo metai, mūsų galva, turi tęstis, kiek galima, sklandžiau“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo A. Monkevičius.
Anot ministro, kiekviena mokykla turi parengti sau planą, kaip bendraus su mokytojais, mokiniais, kaip informuos tėvus, kad pirmadienį būtų galima tęsti ugdymo procesą.
„Didžiausias rūpestis mums yra šeimose, kurios yra socialiai jautrios, kurios gauna papildomą maitinimą, joms skiriamas papildomas dėmesys, nes jos neturi tinkamų sąlygų namuose. Pirmiausiai noriu, kad per šią savaitę mes gerai matytume tų vaikų padėtį, kad galėtume kiekvieną vaiką matyti ir žinoti, kaip galima padėti tiems vaikams dalyvauti ugdymo procese“, – sakė A. Monkevičius.
Ministras patikino, kad kartu su verslo pagalba tokios šeimos turėtų būti aprūpintos kompiuteriais, planšetėmis ir kitomis reikalingomis priemonėmis.
A. Monkevičius neatmeta galimybės, kad iki mokslo metų pabaigos gali tekti dirbti nuotoliniu būdu, nes neaišku, kiek laiko truks karantinas.
„Aš tik noriu nuraminti abiturientus, mes turime keletą scenarijų. Vieną jau įgyvendinome, pakoregavę egzaminų tvarkaraštį. Tačiau gali tekti jį dar koreguoti. Turim ir kitų planą, jeigu iki birželio 1 d. karantinas baigtųsi, mes dar tikrai suspėtume beveik laiku užbaigti mokslo metu ir laikyti valstybinius egzaminus. Bet dar ir birželio paskutinę savaitę nebūtų per vėlu, mes galėtume laikyti egzaminus, jei išeitume iš karantino režimo.
<...> Jei reikės toliau, matome, ką daro kitos šalys. Belgijos Flandrijos dalis ir Jungtinė Karalystė atšaukė išorinius egzaminus, kitos šalys, kaip ir Lietuva, svarsto įvairius scenarijus ir nori adekvačiai reaguoti ruošiantis mokslo metų pabaigai“, – pridūrė A. Monkevičius.
Kviečiame stebėti spaudos konferenciją:
Pakeitė egzaminų datas
Portalas tv3.lt primena, kad kovo 16-ąją Lietuvoje paskelbus karantiną, dviem savaitėms stabdomas ugdymo procesas, vėliau jį planuota tęsti nuotoliniu būdu.
Kiek anksčiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pakoregavo ugdymo pasiekimų patikrinimo ir brandos egzaminų tvarkaraščius.
2020 metų kovo 13 d. švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymais yra pakeisti 2019–2020 mokslo metų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo ir brandos egzaminų tvarkaraščiai.
Gimtosios kalbos (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių) pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo dalies žodžiu vykdymas yra pratęsiamas iki gegužės 15 d.
Lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos vykdymas pratęsiamas iki gegužės 4 d.
Menų ir technologijų mokyklinių brandos egzaminų ir brandos darbo vykdymas yra pratęsiamas iki balandžio 28 d.
Užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) valstybinių brandos egzaminų (toliau – VBE) kalbėjimo dalies vykdymas iš balandžio mėnesio perkeliamas į pakartotinę sesiją birželio mėnesį. Užsienio kalbų (prancūzų ir vokiečių) VBE kalbėjimo dalys bus vykdomos birželio 22 d. Užsienio kalbos (rusų) VBE kalbėjimo dalis bus vykdoma birželio 25 ir 26 d. Užsienio kalbos (anglų) VBE kalbėjimo dalis bus vykdoma birželio 26 ir 30 d.