Priimti sprendimą dėl šių pataisų planuota dar penktadienį, tačiau posėdį palikus opozicijos atstovams neliko kvorumo.
Valdantieji baiminasi, kad dėl opozicijos pasipriešinimo gali žlugti planai pagal naują tvarką mokytojų algas skaičiuoti jau nuo rugsėjo.
„Mes esame labai arti tokios bedugnės, kai dėl tam tikrų, sakyčiau, labai tikslingų opozicijos veiksmų mes negalėsime priimti pataisų“, – BNS sakė Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas „valstietis“ Eugenijus Jovaiša.
Etatinis modelis turėtų įsigalioti nuo rugsėjo, o teliko dvi savaitės iki Seimo pavasario sesijos pabaigos, kai galima priimti būtinas įstatymų pataisas.
Opozicija teigia, kad etatinis modelis svarstomas skubotai ir siūlo jį atidėti vieneriems mokslo metams, iki 2019 metų rugsėjo.
Švietimo ir mokslo ministerija siekia, kad etatinis mokytojų apmokėjimo modelis pradėtų veikti jau nuo šio rugsėjo.
Įvedus naują tvarką, nuo pamokinio mokytojų apmokėjimo būtų pereinama prie valandinio apmokėjimo per visus metus – mokytojo etatas sudarytų 1512 valandų per metus.
Mokytojo darbo laikas būtų skirstomas į tris dalis: kontaktinės valandos, t. y. pamokos, pasirengimas joms bei darbas bendruomenei.
Vyriausybė etatinį mokytojų apmokėjimą siūlo įvesti dviem etapais: nuo 2018 ir 2019 metų rugsėjo mokytojams palaipsniui daugėtų apmokamų ne tiesiogiai pamokų vedimui skirtų valandų.
Švietimo ir mokslo ministerija teigia, kad etatinis mokytojų darbo apmokėjimas leis sureguliuoti pedagogų darbo krūvius ir atlyginti už visus darbus mokyklos bendruomenei.
Valandoms už papildomus darbus atlyginti nuo 2018 metų rugsėjo 1 dienos iš valstybės biudžeto skiriama 17,4 mln. eurų. Iš viso naujam mokytojų darbo užmokesčio modeliui įvesti iš valstybės biudžeto numatoma skirti 95 mln. eurų.