Sovietinius laikus menančios Tarybinės armijos ir karinių jūrų laivyno dienos, kaip neoficialios vyrų šventės, nepamiršo ne tik buvę karininkai, bet ir dabartiniai pedagogai. Jaunimo mokykloje dirbantys keli vyrai tradiciškai vasario 23-iąją iš kolegių sulaukė išskirtinio dėmesio – dainų, gėlių ir lašinių.
Sovietmečio nostalgija
Viešinti pavardę pabūgusi mokyklos pedagogė „Sekundei“ pasakojo, jog dar vadinamosios šventės išvakarėse administracija mokytojus įspėjo: pirmąją pamoką teks skirti ne mokiniams, o kolegoms.
„Mokiniams turėjome pranešti, kad neateitų į pirmą pamoką, o patys aštuntą valandą atvykti į aktų salę, neva į susirinkimą, o iš tiesų – sveikinti vyrų“, – teigė pedagogė.
Anot jos, mokytojų ansamblis parengė kolegoms dainą, nupirko gvazdikų.
Pedagogės teigimu, vasario 23-ioji Jaunimo mokykloje švenčiama jau daugelį metų, nors ne vienas kolektyve stebisi tokia sovietmetį menančia tradicija.
Mokytoja juokauja, kad įstaigos direktorei praeities nostalgija veikiausiai slopsta, mat šįmet iš ansamblyje dainuojančių moterų nebebuvo reikalaujama apsirengti vienodos spalvos drabužiais, o iš pedagogių – susirinkti gerokai prieš darbo pradžią, kad spėtų parengti vyrams užkandžius.
„Pernai nežinojau, juoktis ar verkti. Atėjusiosios vėliau, nei direktorės buvo liepta, ieškojo kokio padėklo nusitverti, kad nebūtų apibartos, jog prie šventės neprisideda“, – pasakojo mokytoja.
Anot jos, vyrus sveikinti per pirmąją pamoką pradėta prieš kelerius metus. Anksčiau ši ceremonija būdavo atliekama po pamokų, tačiau ją paankstinti nuspręsta, nes darbą baigę pedagogai sprukdavo iš mokyklos.
Prie gvazdikų gavo lašinių
Mokyklos direktorė Augenija Keršienė pripažįsta, kad vyrams buvo paruošta staigmena. Tačiau ji tikina, esą net nebuvo svarstyta sveikinti kolegų per pamoką.
„Nežinau, kodėl kažkas iš mūsų kolektyvo skleidžia melagingas žinias. Sveikinti ruošėmės per ilgąją pertrauką arba po pamokų“, – tvirtino direktorė.
Pasak jos, vakar į darbą atėję keturi vyrai gavo gvazdikų ir klausėsi mokytojų atliekamų dainų. Jiems buvo patiektos ir vyriškos vaišės – turguje pirkti rūkyti lašinukai su svogūnais ir namine duona.
„Lietuvos kariuomenės dieną lapkričio 23-iąją minime su mokiniais. Kadangi visi mūsų mokykloje dirbantys vyrai yra tarnavę tarybinėje armijoje, jiems šita diena nėra eilinė. Girdėjau, kad ir šeimose jie pasveikinami“, – teigė direktorė.
Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ