• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio moterų kalėjimo mokyklą šįmet lankys 61 nuteistoji, tarp jų – 14 suaugusių pradinukių. Jų pastangos mokykloje bus vertinamos įrašais „padarė pažangą" arba „nepadarė pažangos", o aukštesniųjų klasių mokinių žinios – dešimties balų sistema.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausiajai moterų kalėjimo mokyklos pradinukei kitąmet sueis 60. Ji, sėkmingai pavasarį baigusi pirmą klasę ir išmokusi rašyti, skaityti bei skaičiuoti, nekantriai laukė rugsėjo, o dabar pasirengusi toliau siekti žinių. Pažintį su raidėmis įkalinimo įstaigoje šįmet pradės keturiasdešimtmetė pirmokė, o gramatikos ir aritmetikos pradžiamokslį eis 48 bei 46 metų ketvirtokės.

REKLAMA

Iš 320 šiuo metu bausmę Panevėžio pataisos namuose atliekančių moterų mokytis panoro 61. Mokyklai vadovaujanti Genovaitė Kulvinskaitė "Lietuvos žinioms" sakė, kad mokinių galėjo būti dar bent 12 daugiau. Tačiau dauguma jų nemoka lietuvių kalbos ir negali mokytis lietuviškoje mokykloje, nors yra gimusios ir augusios Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Radome kompromisą ir šioms moterims sudarėme sąlygas mokytis lietuvių kalbos užklasinio ugdymo būreliuose", – sakė direktorė.

Ji pabrėžė, kad lietuvių kalba pataisos namuose – viena populiariausių disciplinų. Nuteistosios neturi galimybių mokytis dailės, joms nėra ir kūno kultūros pamokų, nes mokykla stokoja tam lėšų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sėdusios į mokyklos suolą ir pramokusios pažinti raides, šios moterys paprastai įvertina žinių svarbą vien dėl to, kad gali parašyti anūkams ar perskaityti jų parašytus laiškus.

Kalėjimo mokyklos senbuvės – ketvirtus metus besimokančios mokinės. Ilgiau mokyti neteko nė vienos. Kalinės palieka mokyklą pasibaigus bausmės laikui arba meta ją praradusios kantrybę mokytis. Nemažai moterų, anot direktorės, mokyklos suole ištveria vos savaitę. Per tiek laiko išsenka jų valia, nuslūgsta užmojai.

Kaip teigia pačios pusamžės mokinės, vienas kalėjimo mokyklos pranašumų yra tai, jog čia neužduodama namų darbų. Pedagogai suvokia, kad ruošti namų darbus nuteistosioms būtų per didelis išbandymas. Kalėjimo mokykloje, kurios oficialus pavadinimas – Panevėžio suaugusiųjų mokykla, nėra ir nusirašinėjimo praktikos. Pasak G. Kulvinskaitės, klasėse mokinių mažai, o darbas – labai individualus, tad nusirašyti tikrai nepavyktų. "Tačiau mūsų mokinės randa kitų būtų manipuliuoti", – neslėpė direktorė. Esą jos linkusios slėpti tiesą apie išsimokslinimą ar net atvirai meluoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų