Viceministras pabrėžė, kad tokie sėkmingai įgyvendinami projektai kaip elektros jungtys ‘EstLink2’, ‘LitPol Link’ ir ‘NordBalt’ ir dujų jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos, kurie yra Baltijos energijos rinkos jungčių plano dalis, padės Baltijos regionui integruotis į Vakarų Europos energijos rinką. Visgi, pasak A. Spruogio, nepaisant to, kad infrastruktūros plėtra regione ir rinkos liberalizavimas yra būtini didesniam saugumui užtikrinti, vien tuo pasikliauti negalime.
„Mes turime prisitaikyti prie ateities iššūkių ir tam būtinas mokslinės bendruomenės indėlis“ – kalbėjo energetikos viceministras.
Anot jo, visų pirma mokslo indėlis reikalingas vystant atsinaujinančių energijos išteklių, mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančias technologijas ir integruojant jų pagamintą energiją į rinką. Kita svarbi sritis – energijos efektyvumo didinimas ir energiją taupančios technologijos. Galiausiai, pasak A. Spruogio, mokslo bendruomenė turi prisidėti prie valstybių vidinių išteklių ir netradicinių energijos išteklių žvalgymo ir gavybos.