Žmogaus kraują uodai ir erkės naudoja savo gyvybei palaikyti ir dauginimosi procesui. Įkandimo metu kraujas patenka tiesiai į vabzdžio virškinimo traktą, kur yra suvirškinimas. Net jeigu kraujyje ir atsidurtų koronaviruso dalelių, jų lauktų ta pati lemtis. Bet kokiu atveju, virusas negali patekti į liaukas, atsakingas už sekreto, išskiriamo įkandimo metu, gamybą. Būtent šių liaukų išskiriamo sekreto dėka žmogui ir yra perduodamos šių vabzdžių platinamos ligos, „Znak“ cituojamas entomologas Konstantinas Kitajevas.
Anot jo, svarbiausia detalė čia yra ta, kad ligomis, kurias uodas ar erkė perduoda žmogui, užsikrečia ir pats vabzdys. Koronavirusu, skirtingai nuo Vakarų Nilo karštinės, maliarijos, erkinio encefalito, vabzdžiai neserga. Tai virusas, kuris veikia tik šiltakraujus gyvūnus, pažymėjo mokslininkas.
Australijos entomologas Cameronas Webbas leidiniui „The Conversation“ taip pat pasakojo, kad naujasis koronavirusas negali būti perduotas nuo uodo žmogui.
„Nepaisant to, kad koronavirusas buvo aptiktas kai kurių pacientų kraujo mėginiuose, nėra jokių įrodymų, kad per kraują jį galėtų platinti uodai. Net jeigu uodai ir surinktu pakankamai didelį kiekį viruso dalelių, nėra įrodymų, kad jis galėtų susirgti. O jeigu uodas nėra infekuotas, jis negalės perduoti asmeniui, kuriam įkandą“, – aiškino jis.
K. Kitajevo teigimu, net jeigu koronavirusas kažkokiu būdu mutuotų ir sugebėtų užkrėsti vabzdžius, tai tikriausiai reikštų, kad jis prarastų galimybę užkrėsti žmones.