• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moksleivių tėvai ir vėl niršta: nuo šiol teks mokėti už kai kurias TAMO dienyno teikiamas paslaugas. Ir šios anot tėvų nėra papildomos ar naujos. Anksčiau už tai, kad matytų vaiko pažymių vidurkį bei jį galėtų palyginti su kitų moksleivių vidurkiais mokėti nereikėjo. Dabar ši funkcija galima tik susimokėjus mokestį. Paslauga pusmečiui kainuoja beveik 12 eurų.

Moksleivių tėvai ir vėl niršta: nuo šiol teks mokėti už kai kurias TAMO dienyno teikiamas paslaugas. Ir šios anot tėvų nėra papildomos ar naujos. Anksčiau už tai, kad matytų vaiko pažymių vidurkį bei jį galėtų palyginti su kitų moksleivių vidurkiais mokėti nereikėjo. Dabar ši funkcija galima tik susimokėjus mokestį. Paslauga pusmečiui kainuoja beveik 12 eurų.

REKLAMA

Socialiniame tinkle tėvai ūžia. Labiausiai kai kuriems pikta dėl to, kad pripratę naudotis siūloma nemokama paslauga, ilgainiui už ją turi susimokėti. Ir taip nutinka jau ne pirmą kartą.

Tėvai turėdami prisijungimo kodus, duomenis apie vaiką, gali matyti prisijungdami prie elektroninio TAMO dienyno. Tai daryti galima nemokamai.

Piktinasi apmokęstinta programėle

Tačiau tėvų teigimu, vis dažniau sukuriamos naujos programėlės ar funkcijos, kuriomis nemokamai leidžiama naudotis tik ribotą laiką. Vėliau jos apmokestinamos.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš pradžių duomenis galėjome matyti tik prisijungę prie TAMO internetu. Vėliau atsirado ir telefono programėlė. Visi džiaugėsi, suskubo ja naudotis. Vėliau ši programėlė buvo apmokestinta. Kai kurie tėvai jos atsisakė. Tada kompiuteryje atsirado mokinio rezultatų analitika. Nemokama. Visi vėl džiaugėsi, naudojosi, o dabar ir ją apmokestino,” - situacija piktinosi diskusijoje dalyvavusi moteris.

REKLAMA

„Leido kurį laiką nemokamai išbandyti programėlę. Po to – mokėk. Nemanau, kad tokie dalykai turėtų vykti švietimo sistemoje. Biznis – ne kitaip,” - piktinosi kita diskusijos dalyvė.

Tėvai piktinosi tuo, kad apmokestinus jiems patikusią ir tikusią funkciją, senosios vidurkių skaičiavimo sistemos – nebėra.

„Tai kaip visada: paleidžia demo versiją, o paskui paleidžia ir mokestį. Neva neturėsi kur dingti, tai ir susimokėsi. Už viską mokėti reikia, o dar deklaruoja, kad mokslas nemokamas. Dabar, kad vidurkį vaiko suskaičiuotų reikia susimokėti. Ir taip už viską: pratybas, vadovėlius, sąsiuvinius – mokėk. Į klasės fondą ir už šventes taip pat - mokėk,” - teigė prie diskusijos prisijungusi moteris.

REKLAMA
REKLAMA

TAMO verslo plėtros vadovas Mindaugas Mizara tvirtina, kad TAMO tiesiog suteikia mokinių tėvams papildomų funkcijų. Be to, M. Mizara tikina, kad jau senokai tėvams skelbė, jog programėlė bus nemokama tik pradžioje. 

„Mokinio rezultatų apžvalgos funkciją įdiegėme šių metų gruodį ir visą laiką komunikavome, kad suteikiame galimybę ją iki sausio 19 d. visiems nemokamai išbandyti. Apžvalga yra TAMO IŠMANIEMS prenumeratos dalis, todėl tėvai, nusprendę ir toliau naudotis šia apžvalga, buvo informuoti apie prenumeratos užsakymo sąlygas ir įkainius", - sakė TAMO verslo plėtros vadovas M. Mizara.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokama programėlė telefone nebūtina

Kadangi visus vaiko mokyklinius duomenis nemokamai galima stebėti prisijungus prie elektroninio TAMO dienyno internetu, kai kurie tėvai nemato problemos, kad už telefono programėlę ar papildomas funkcijas tenka susimokėti. Tai esą daroma dėl pačių tėvų patogumo, be to šie turi galimybę rinktis – pirkti paslaugas ar ne.

„Visus vaiko duomenis galima matyti prisijungus internetu prie TAMO elektroninio dienyno. Tėvai turi prisijungimo kodus. Tai daryti galima nemokamai. Kas nori, kam patogu, gali užsisakyti programėlę telefone. Taip, ji mokama, tačiau, juk nebūtina. Ar ja naudotis, ar ne renkasi patys tėvai,“ - situaciją komentavo Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Aušra Zarambienė.

REKLAMA

Tiesa, netrukus tėvų atstovė pastebėjo, jog pokyčių atsirado ir prie elektroninio TAMO dienyno prisijungus internetu.

„Šiuo metu nebematau tos grafos, kurią paspaudus matydavau vaiko vidurkį ir buvo galima palyginti, kurioje vietoje, pagal pažymių vidurkį, jis yra klasėje. Reiškia ji yra panaikinta. Matau tik tvarkaraštį, dienyną, pamokas, namų darbus, atsiskaitomuosius darbus, pastabas, pagyrimus, praleidimų pateisinimus, trimestrus, pusmečius. O vidurkių skaičiavimas kitaip padarytas. Dabar čia galima pačiam įsivesti pažymius ir suskaičiuoti. Bet nebėra tos funkcijos, leidžiančios matyti, kelintas klasėje yra tavo vaikas klasėje. Turbūt tai bus galima sužinoti, tik įsigijus specialią programėlę,“ - svarstė A. Zarambienė.

REKLAMA

„Jie siūlo tas programėles, iš pradžių nemokamas, paskui apmokestina ir taip, matyt, sulaukę tėvų susidomėjimo, užsidirba. Aišku, tėvams dėl to pikta. Bet tai vyksta nuo pat pradžių. Pirmiausia, kaip papildomą funkciją nemokamai davė telefonuose programėlę pabandyti, tada ją apmokestino. Dabar galėjome kompiuteryje stebėti vaiko pažymių vidurkį ir jį palyginti su kitų vaikų, dabar už tai teks sumokėti,“ - kalbėjo A. Zarambienė.

TAMO atstovai tikina, kad ne visi tėvai buvo patenkinti tuo, jog programėlė leido lyginti visų klasės mokinių vidurkius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ne visi tėvai norėjo, kad vaiko pažymiai būtų rodomi klasės kontekste. Jų manymu, taip būtų skatinama konkurencija. Kiti tėvai kaip tik išreiškė norą matyti vaiko rezultatus tarp kitų bendraamžių. Taip pat buvo ir mokyklų administracijų bei tėvų, kurie išreiškė poziciją, kad toks mokinių reitingavimas jiems nepriimtinas. TAMO dienynas yra nuolat tobulinamas ir vystomas taip, kad patenkintų savo vartotojų poreikius,” - situaciją komentavo M. Mizara.

REKLAMA

170 tūkstančių eurų per metus nepadengia išlaidų

TAMO verslo plėtros vadovas Mindaugas Mizara teigia, kad dienynas yra finansuojamas privačiomis lėšomis. Nei valstybė, nei ES projektai neteikia jokios paramos, o per metus gaunamos lėšos iš mokyklų nepadengia išlaidų.

„Aptarnaujame 700 mokyklų iš maždaug 1000, esančių šalyje. Niekada nenustojame tobulinti produkto ir atsižvelgiame į mokyklų poreikius. Už TAMO paslaugas mokyklos sumoka simbolinį mokestį – nuo 9 iki 29 eurų per mėnesį, priklausomai nuo mokinių skaičiaus. Per metus už dienyno paslaugas iš mokyklų gauname apie 170 tūkst. eurų pajamų.

Tai tikrai nepadengia mūsų išlaidų, todėl ieškome papildomų galimybių, kaip sukurti aktualias, pridėtinę vertę kuriančias paslaugas, už kurias vartotojai būtų linkę mokėti. Dėl to dienyne atsirado reklama, sukūrėme aplikacijas mobiliesiems telefonams, pritaikėme dienyno dizainą išmaniesiems telefonams, sukūrėme analitikos modulį,” - aiškino M. Mizara.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų