Šios sostinės gimnazijos koridoriuose jau kvepia pavasariu. Saulėtą popietę čia šurmuliuoja kuo tikriausia Kaziuko mugė. Kepinius ir įvairius rankdarbius bendramoksliams siūlantys pradinukai jau nekantrauja bėgti į kiemą ir džiaugtis atšilusiu oru. Žaisti lauke ir nesukti galvos dėl mokslų vaikai galės lygiai po mėnesio. Prasidės dvi savaites trunkančios Velykų atostogos.
O joms pasibaigus, žiūrėk ir vasarą belsis į langus.
Mokslo metai baigsis jau gegužės 31-ąją. Tiesa, kitąmet toks tvarkaraštis gali keistis. Naujoji švietimo ir mokslo ministrė mano, jog Lietuvoje mokiniai atostogauja per ilgai, mat per metus vaikai ir paaugliai pramogauja mažiausiai keturis mėnesius ir dėl to mokytojai jiems skiria per daug namų darbų. O ir tėveliams esą suplanuoti atžalų laisvalaikį trims mėnesiams tampa iššūkiu. Jurgita Petrauskienė siūlo mokslo metus pratęsti bent dviem savaitėmis.
Išties Lietuvos moksleiviai atostogauja bene ilgiausiai Europoje. Jei mūsuose mokslo metai trunka maždaug 34 savaites, tai daugumoje Europos valstybių net iki 40-ies. Štai Vokietijoje, Danijoje, Olandijoje, kai kuriuose Didžiosios Britanijos regionuose vasaros atostogos trunka vos 6 savaites, kuomet mūsų šalyje, taip pat ir Latvijoje bei Estijoje dvigubai ilgiau.
Pasak ministrės pradinukai iškrinta iš mokymosi ritmo, mat po Naujųjų jiems savaitės atostogos išpuola kiekvieną mėnesį. O Specialistai nerekomenduoja dažnesnių nei kas aštuonios savaitės. Paklausėme mažųjų, ar sutiktų iškeisti kelias savaites vasaros atostogų.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: