Tokį projektą įregistravusi Seimo Ateities komiteto Dirbtinio intelekto (DI) darbo grupės pirmininkė Rasa Petrauskienė ir šios grupės nariai mano, kad tai pagerins teisėkūros procesus, suteiks informacijos analizės galimybes ir patobulins sprendimų priėmimo procesą.
„Siūlomos nuostatos dėl DI naudojimo Seimo narių veikloje turėtų prisidėti prie efektyvesnio sprendimų priėmimo ir duomenų valdymo, skaidresnės veiklos, geresnio piliečių atstovavimo bei inovacijų skatinimo Seimo veikloje“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.
Jeigu parlamentas pritartų, Seimo nariai turėtų teisę „etiškai ir atsakingai naudoti dirbtinio intelekto (DI) sistemas ir kitus aukštųjų technologijų įrankius bei priemones savo veikloje.“
Projekto autorių teigimu, parlamentarai galėtų naudoti DI sistemas informacijos surinkimui, analizei ir sprendimų priėmimui. Statuto pataisas inicijavę politikai mano, kad naudodamiesi DI sistemomis, galima automatizuoti procesus, susijusius su viešųjų įrašų tvarkymu, dokumentų valdymu ir informacijos pateikimu. Jų teigimu, DI sistemos leistų efektyviau tvarkyti didelius duomenų kiekius, analizuoti tendencijas ir identifikuoti svarbius reiškinius. Taip pat tikimasi, kad įtraukiant DI sistemas į Seimo veiklą bus skatinamos inovacijos ir technologinė pažanga valstybės valdyme.
Statuto pataisų iniciatoriai taip pat akcentuoja būtinybę užtikrinti aukšto lygio saugumą ir privatumą naudojant dirbtinį intelektą, duomenų apsaugos standartų laikymąsi.
Kartu su R. Petrauskiene Statuto pataisas teikia Seimo nariai Raimundas Lopata, Lukas Savickas, Kęstutis Vilkauskas, Andrius Mazuronis, Andrius Navickas, Paulė Kuzmickienė, Matas Maldeikis.