Didžiausia ir svarbiausia gydymo įstaiga Šiaurės Lietuvos regione – Respublikinė Šiaulių ligoninė – sparčiai modernėja. Šį faktą sunku nuneigti. Apsilankiusieji ligoninėje iškart pastebi: dalis ligoninės teritorijos tapo statybų aikštele.
Po teritoriją zuja statybininkai, sandėliuojamos medžiagos, šiltinamos pastatų sienos, keičiami langai ir durys. Vyksta trijų ligoninės pastatų – Chirurgijos korpuso, II terapijos korpuso, Vaikų ligų klinikos – rekonstrukcija. Įgyvendinamas prieš trejus metus parengtas investicinis projektas. 85 procentai lėšų – Europos Sąjungos pinigai, likusios – Vyriausybės lėšos.
Visa tai – tik dalis Šiaulių ligoninės vykdomų investicinių projektų. Ligoninė šiuo metu įgyvendina devynis Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Valstybės investicijų programos ir biudžeto lėšomis finansuojamus projektus.
,,Investiciniai projektai padeda siekti esminių tikslų – aukštesnės darbo kultūros, geresnių sąlygų gydomiems žmonėms," – teigia Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius.
Starto laukia naujausi projektai: Priėmimo skyriaus statyba, kritinėje būklėje atsidūrusių Onkologijos klinikos, Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus rekonstrukcijos.
Visi šie naujieji projektai siejami ne tik su ligoninės administracijos gebėjimu profesionaliai parengti investicinius projektus, bet ir su Šiauliuose išrinktų Seimo narių veikla bei konstruktyviu dialogu su Sveikatos apsaugos ministerija.
„Esame dėkingi sveikatos apsaugos ministrui Raimondui Šukiui, Seimo Šiaulių krašto bičiulių parlamentinei grupei už atidų požiūrį į regiono sveikatos priežiūros objektų būklę, už pagalbą, kai tenka įrodyti prioritetų objektyvumą“, - teigia ligoninės generalinis direktorius P. Simavičius.
Žygius dėl būtinos Priėmimo skyriaus rekonstrukcijos ligoninė pradėjo dar 2008-aisiais. Deja, projektas nebuvo įtrauktas į sąrašą projektų, kuriems bus skiriamos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos.
„Ligoninėje 2010-ųjų birželį apsilankęs bei Priėmimo skyrių apžiūrėjęs ministras Raimondas Šukys pasakė, kad būtina skirti finansavimą. Ir jau šiemet bus pradėti darbai“, - šypsosi ligoninės generalinis direktorius P. Simavičius.
Projektui įgyvendinti skirta 11,85 milijono litų. Numatoma pastatyti ir įrengti naują dviejų aukštų su rūsiu priestatą šalia esamo Priėmimo skyriaus, suremontuoti dabartinį Priėmimo skyrių.
Trejus metus savo eilės laukė ir Onkologijos klinikos pastato rekonstrukcijos dokumentai. Projektas, pritariant sveikatos apsaugos ministrui R. Šukiui, įtrauktas į valstybės projektų, finansuojamų Europos Sąjungos struktūrinių fondų, programą. Onkologijos klinika labai pasikeis – vietoj dabartinio sutapdinto avarinio stogo bus sumontuotas šlaitinis, pakeistos būtinos konstrukcijos, energijos bei ryšių sistemos, įsigyta ir naujos medicininės įrangos.
Ministras Raimondas ŠUKYS: „Investicijos – tik svarbiems projektams“
Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys gimė ir augo Šiauliuose, čia pradėjo ir teisininko karjerą. Ministras pripažįsta, kad šiuo metu investicijos į sveikatos priežiūros įstaigas nėra pakankamos, todėl kiekvienas projektas nagrinėjamas ypač reikliai, atidžiai. Žalia šviesa uždegama tik išties būtinais atvejais.
- Respublikinė Šiaulių ligoninė vykdo išties nemažai investicinių projektų, finansuojamų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Valstybės investicijų programos, biudžeto lėšų. Ligoninei vadovauja aktyvus vadovas, su kuriuo tenka dažnokai diskutuoti tais klausimais. Džiugu, kad po ilgų metų atidaryta Motinos ir vaiko klinika - gerai įrengta, joje sukomplektuota moderniausia aparatūra. Visa tai – didžiulės lėšos, ir, reikia pripažinti, dėl to kai kurios ligoninės sritys buvo mažiau finansuojamos.
Pažvelkim į Suaugusiųjų infekcinių ligų skyrių. Jo būklė šiandien yra apverktina. Tikiuosi, kad pavyks įtikinti Finansų ministeriją skirti lėšų šiam skyriui rekonstruoti ir remontuoti. Tai būtų naujas projektas. Nuo kitų metų, tikiuosi, projektas bus pradėtas finansuoti, pirmojo etapo darbams turėtų būti skirta 800 tūkstančių litų. Poreikis – apie 2 milijonai. Manau, kad per dvejus metus tos lėšos bus surastos.
Onkologijos klinikoje veikia vienas linijinis greitintuvas, jis gali bet kada sugesti. Jei jis sugestų, būtų neužtikrintas gydymo tęstinumas. Aš jau nekalbu apie klinikos pastatą. Bus parengtas projektas, jis bus įtrauktas į rezervinių projektų sąrašą, ir, jei bus patenkintas, bus įsigytas dar vienas, naujas linijinis greitintuvas. Projektas apims ir pastato rekonstrukciją, ir aparatūros modernizavimą. Didžioji dalis lėšų – iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.
Viena iš pagrindinių aktualijų, kurią pavyko konstruktyviai, galiu pasidžiaugti, ir pakankamai greitai išspręsti – Priėmimo skyriaus rekonstrukcijos, modernizavimo projektas. Šiam projektui numatyta skirti apie 12 milijonų litų. Dalis šių lėšų bus skirta naujo Priimamojo korpuso statybai. Nebeatitinkantis šiuolaikinių reikalavimų Priėmimo skyrius buvo ir yra viena iš didžiausių Šiaulių ligoninės problemų. Prireikė vienerių metų, kad būtų parengtas projektas, jis būtų suderintas, pasirašyta sutartis, paskirtos lėšos. Per dvejus metus naujas Priėmimo skyrius turi būti pastatytas ir įrengtas. Pacientai galės naudotis modernaus Skubios pagalbos ir traumų centro paslaugomis.
Neslėpsiu, į Šiaulius žiūriu atidžiau: čia gimiau ir augau. Bet, galiu sąžiningai pasakyti, Šiaulių ligoninei ypatingų privilegijų negaliu teikti ir neteikiu. Tvirtinami tik tie projektai, kurie iš tiesų būtini šiauliečių ir regiono gyventojų poreikiams tenkinti. Gyventojų teisė gauti kokybiškas, savalaikes sveikatos priežiūros paslaugas, o mūsų (ir mano) pareiga – vis tai užtikrinti.
Valerijus SIMULIK: „Neslėpsiu – atliktas didžiulis darbas“
Šiauliečių išrinktas Seimo narys Valerijus Simulik – vienas iš tų, kurie aktyviai rūpinasi, kad Šiaulių ligoninė taptų modernia gydymo įstaiga.
- Džiugu, kad bendras ligoninės vadovų, Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės, kuriai priklausau, narių darbas, konstruktyvus dialogas su sveikatos apsaugos ministru R. Šukiu duoda apčiuopiamos naudos šiauliečiams, regiono gyventojams. Ligoninė modernėja, o tai reiškia kokybiškesnes paslaugas ligoninės pacientams.
Neslėpsiu savo nuomonės, kad už viso to slypi didžiulis darbas, kad visame tame yra tikrai nemenkas ministro, neužmirštančio gimtųjų Šiaulių, nuopelnas.
Ne kartą teko dalyvauti diskusijose dėl Šiaulių ligoninės investicinių projektų. Džiaugiuosi, kad sprendimus nulemdavo argumentai, būtinybė teikti šiauliečiams kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, o ne emocijos ar išankstinės nuostatos.
Marius KATKUS