• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo vicepirmininkas, valdantiesiems priklausančios Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas sako, kad bankų solidarumo mokesčio pratęsimas šiam sektoriui pakenktų – atgrasytų investuotojus. 

Seimo vicepirmininkas, valdantiesiems priklausančios Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas sako, kad bankų solidarumo mokesčio pratęsimas šiam sektoriui pakenktų – atgrasytų investuotojus. 

REKLAMA

„Nesu fanas šio mokesčio pratęsimo. Manau, kad jis savo darbą jau atliko. Labai buvo  aiškiai duotas lūkestis bankų sektoriui, kad šis mokestis bus laikinas“, – trečiadienį Žinių radijui teigė parlamentaras.

Anot jo, bankų solidarumo mokesčio pratęsimas rinkai pakenktų.  

„Mes dar kartą įsitikiname, kad prieiga prie kapitalo Lietuvoje yra labai skurdi, mums verkiant reikia naujų žaidėjų rinkoje. Naujų žaidėjų, kurie galėtų skolinti pinigus verslui už mažesnes palūkanas, negu daroma dabar vidutiniškai. Bankų solidarumo mokesčio pratęsimas tik pakenktų jai (bankų rinkai – BNS), o ne padėtų“, – pabrėžė V. Mitalas. 

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus šią savaitę tvirtino, kad pratęsus kitąmet turintį baigti galioti laikinąjį bankų solidarumo įnašą, už 2025-uosius jo galėtų būti surinkta apie 50–70 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

G. Šimkaus teigimu, pernai dvejiems metams įvestas karinio mobilumo ir dvigubo naudojimo transporto infrastruktūrai įrengti skirtas mokestis nėra tvarus gynybos finansavimo šaltinis, jo bazė ateityje mažėtų, o jį pratęsus būtų nukrypta nuo „anksčiau užkoduoto laikinumo principo“.    

REKLAMA

Anksčiau Vyriausybė teigė, kad pratęsti mokesčio neplanuojama, tačiau praėjusią savaitę premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, jog diskusija dėl kitąmet baigsiančio galioti laikinojo bankų solidarumo įnašo pratęsimo nėra baigta, dėl to konsultuojamasi su Lietuvos banku.

Pasak ministrės pirmininkės, mokesčio pratęsimas priklausytų nuo jo bazės – kiek pajamų valstybė galėtų surinkti iš šios įmokos.

REKLAMA
REKLAMA

Siekiant surinkti papildomų lėšų gynybai, dalis opozicijoje esančių politikų ragina Vyriausybę mokestį pratęsti.

Prezidentas Gitanas Nausėda praėjusią savaitę sakė, jog pritartų bankų solidarumo įnašo pratęsimui.  

Bankai už 2023 metus sumokėjo daugiau nei 250 mln. eurų solidarumo įnašo, o už 2024-uosius jo gali būti sumokėta apie 220 mln. eurų. 

Bankams pakenktu???- taip, su protu bergiu kakoje ne kas...
--VISI mokesciai, vienaip ar kitaip sumokami sunaujos...- pasiziurekit i banku pelnus, - jie tik dideja!
- Landsdergijoje...
dvi epochos LIetuvoje
dvi epochos LIetuvoje
Bankai ir taip gyvena kaip prie komunizmo, nes jiems klientus atvedate jūs, politikai, privertę kiekvieną žmogų ten eiti, jei nori gauti atlyginimą. Taip klientai paversti baudžiauninkais ir tai ne bankų kaltė, o tokių politikų, kaip Mitalas, kurie atstovauja bankiniam kapitalui. Gaunasi, kad bankui komunizmas, o klientui-baudžiava. Labai jau nesueina šios epochos.
Išverčiu į žmonių kalbą: visą kadenciją valdančioji dauguma nieko neveikė, užsiiminėjo partnerystėm-stambulais ir dėl to Lietuva dabar neatitinka RRF lėšoms gauti numatytų reikalavimų, neįvykdė reikiamų pokyčių. Kadangi padai svyla, reikia parodyt kažkokį veikimą ("reikia kaŠką darIti"), tai formaliai kreipsis į teismą, nors patys pergale netiki, bet taip fiasko pripažinimą nutemps iki kadencijos galo. Paskui nepadaryti darbai kris ant naujos valdžios (išsirinksim, kaip Šimonytė sakė, kitus). O tuomet jau tapę opozicija konservatoriai visa gerkle bliaus, kokia bloga valdžia, negauna RRF lėšų ir nelaimi teismų. Situacija ir "bombikė" kitai valdžiai suprogramuota.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų