• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau nuo rytdienos Vilniuje gali nebelikti vietos, kur būtų saugomi mirusių žmonių kūnai. Laikinai šias funkcijas vykdžiusi įstaiga, nesulaukusi savivaldybės dėmesio, vakar pranešė, jog nutraukia šią veiklą.

REKLAMA
REKLAMA

Tai reiškia, kad mirusių žmonių tiesiog nebebus kur vežti. Mat Teismo medicinos institutas palaikų nebesaugo, o morge visi netilps, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Apie sprendimą nebesaugoti palaikų sostinės merą Juozą Imbrasą, Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiąjį prokurorą Ramutį Jancevičių ir sostinės policijos vadovą Sigitą Mecelicą vakar informavo viešosios įstaigos VIS LT direktorius Marius Molotokas.

Jo rašte primenama, kad anksčiau palaikai buvo saugomi Teismo medicinos institute. Tačiau institutas atsisakė vykdyti šias jam nepriklausančias funkcijas. Palaikai ten nebesaugomi nuo pernai gruodžio.

REKLAMA
REKLAMA

Tuomet savivaldybė sutarė, jog palaikus saugos ir teritorinės lavoninės funkcijas atliks VIS LT. Iki šiol įstaiga paima ir perveža visus Vilniaus savivaldybės teritorijoje rastus mirusių žmonių kūnus. Čia jie saugomi iki tol, kol kas nors palaikus atsiims ir palaidos. Saugomi ir palaikai, kurių niekas neatsiėmė ar atsisakė laidoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prireikus - jei kyla įtarimų dėl mirties priežasties - kūnai vežami teismo medicinos ekspertams, šie atlieka tyrimus, paskui kūnai grąžinami atgal į VIS LT.

 „Iki šios dienos savivaldybė nėra suderinusi ir pasirašiusi su VIS LT susitarimo dėl laikino teritorinės lavoninės paslaugų teikimo, nėra paskelbtas lavoninės paslaugų viešojo pirkimo konkursas“, - rašte dėsto M.Molotokas.

REKLAMA

Direktorius taip pat prašo informuoti, kur jau nuo rytojaus reikės vežti palaikus, kur pervežti 21 įstaigos patalpose laikomą kūną, kurio niekas neatsiėmė ar atsisakė laidoti, ir kur dėti 43 mirusiųjų palaikus, kurie saugomi iki tol, kol bus atsiimti laidoti.

 „Teritorinė lavoninė - tarpinė stotis. Jei nėra požymių, kad žmogus mirė smurtine mirtimi, atvežus išrašomas mirties liudijimas ir žmones leidžiama palaidoti. Jei kyla abejonių dėl mirties priežasčių, vežama pas teismo medicinos ekspertus, daromas skrodimas, tyrimai“, - teigė „Respublikai“ Vilniaus apygardos prokuratūros vadovas R.Jancevičius.

REKLAMA

Jo žodžiais, viešosios įstaigos atsiradimas labai pagelbėjo Vilniui.  Vis dėlto, prokuroro teigimu, problema yra rimta, su ja greitai susidurs ir kiti miestai.

„Policiją šis reikalas liečia mažiausiai. Vis dėlto, kai gatvėje randamas miręs žmogus, atvažiuoja pareigūnai, žmonės pirmiausia žiūri į juos.  Neįsivaizduoju, kur reikės dėti palaikus, tik žinau, kad morge visi tikrai netilps“, - sakė „Respublikai“ sostinės policijos viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų