• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tolesnė fintech sektoriaus plėtra Lietuvoje bus orientuota ne į kiekybę, o kokybę, sako finansų ministrė. Gintarė Skaistė teigia, kad Lietuva turi „būti ne tik vartai į Europą“.

Tolesnė fintech sektoriaus plėtra Lietuvoje bus orientuota ne į kiekybę, o kokybę, sako finansų ministrė. Gintarė Skaistė teigia, kad Lietuva turi „būti ne tik vartai į Europą“.

REKLAMA

„Augant fintech sektoriui Lietuvoje ir besikuriant vis naujiems verslo modeliams, būtina parengti fintech sektoriaus strategiją, kuri būtų orientuota į kokybę, o ne kiekybę“, – po penktadienio įvykusio Finansų rinkų politikos formavimo patariamosios komisijos posėdžio išplatintame pranešime sakė G. Skaistė.

„Turime būti ne tik vartai į Europą, bet ir skirti dėmesį tam, ko reikia mūsų šaliai – paslaugų prieinamumo Lietuvos gyventojams ir verslui, kaip alternatyvos tradicinių rinkos dalyvių teikiamoms finansinėms paslaugoms“, – pabrėžė finansų ministrė.

Anot jos, rizikų valdymo tobulinimas yra nuolatinis procesas, ypač sparčiai besikeičiančiame fintech sektoriuje.

Pranešime nurodoma, kad šiemet ketinama parengti penkerių metų fintech raidos perspektyvą, labiau orientuojantis į paslaugų prieinamumą.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak G. Skaisės, toliau reikia stiprinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos specialistų kompetencijas fintech įmonėse, o prireikus – įvertinti poreikį įtvirtinti reikalavimus teisės aktuose.

REKLAMA

„Siekiant valdyti rizikas taip pat svarbu stiprinti resursus bei kompetencijas ir prižiūrinčios institucijose. Todėl Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT) biudžeto peržiūros procese papildomai skirsime šimtą tūkstančių eurų tyrėjų darbo vietoms, programinei įrangai bei mokymams“, – sakė ministrė.

Komisijos posėdis surengtas po to, kai savaitės pradžioje leidinys „Financial Times“ paskelbė, jog per Lietuvos įmonę „Finolita Unio“ galėjo būti atlikta apie 100 mln. eurų pervedimų, į kuriuos dėmesį atkreipė Vokietijos teisėsauga. 

REKLAMA
REKLAMA

FT šaltiniai teigia, kad iki pirmojo 2020-ųjų ketvirčio  „Finolito Unio“ akcininkė Singapūro bendrovė „Senjo“ iš nemokios „Wirecard“ pasiskolino apie 350 mln. eurų.

Dėl šios situacijos kritikos iš Vokietijos politikų susilaukė Lietuvos bankas, kuris, savo ruožtu, atsikirto teigdamas, kad „Finolita Unio“ prižiūrėjo sustriprintai.

„Wirecard“ pernai buvo paskelbta nemokia paaiškėjus, kad jos sąskaitose trūksta 1,9 mlrd. eurų, kurie greičiausiai neegzistuoja, o auditoriai nurodė aptikę „įmantrų ir sudėtingą sukčiavimą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų