Švietimo ir mokslo ministerija už 164,5 tūkst. litų daliai šalies mokyklų nupirko stendų, kuriuose reklamuos savo nuveiktus darbus. Ketinama ateityje po stendą pastatyti kiekvienos Lietuvos mokyklos kiekviename kabinete, - praneša dienraštis „Vakaro žinios“.
Girsis darbais
Šiandien Vyriausybė spręs, kur kišti 700 Švietimo ir mokslo ministerijos nupirktų informacinių stendų, kiekvieno jų vertė - 235 litai. Ministerija siūlo juos išdalyti mokykloms.
Švietimo ir mokslo ministerijos Ekonomikos departamento Turto valdymo skyriaus vedėja Margarita Jakštonienė paaiškino, kad stendai bus išdalyti savivaldybėms proporcingai pagal jose esančių mokyklų skaičių. Daugiausia jų atiteks Vilniui - 89, mažiausiai - Neringai ir Birštonui - po 1. „Stendai bus klasėse prie lentų. Juose bus kabinama popierinė informacija apie priimtus teisės aktus ir kitos žinios apie švietimą: konkursai, renginiai, turnyrai, laimėjimai ir taip toliau - viskas, kas pateikiama internete“, - vardijo M.Jakštonienė.
Interneto nepripažįsta
Anot specialistės, kadangi stendai yra nebrangūs, ateityje ketinama nupirkti dar keliasdešimt tūkstančių jų, kad su informacija apie ŠMM veiklą galima būtų susipažinti kiekvienoje šalies klasėje. „Šiuo metu mokyklai atiteks tik po vieną stendą. Jau pati mokykla spręs, kurioje klasėje jį laikyti. Tai toks kaip ir bandymas, eksperimentas. Paskui mokyklos pareikš savo nuomonę. Jei eksperimentas pateisins lūkesčius, ateityje tokie stendai bus kiekvienoje klasėje“, - dėstė M.Jakštonienė.
Ji nesutinka su tuo, kad neverta leisti milijonų litų skelbimų lentoms, kuriose bus skelbiama ministerijos interneto tinklalapyje pateikiama informacija. Pasak ŠMM atstovės, Lietuva neturi tiek pinigų, kad galėtų kompiuterizuoti visas mokyklas. „Todėl ir toks senovinis daiktas yra gerai“, - tikino moteris.
Beje, Švietimo ir mokslo ministerija informacinių stendų pirkimą pirmiau suderino tik su Finansų ministerija. Tik kai jie jau buvo nupirkti, kreiptasi į Vyriausybę, ar ir ji tam pritaria.
Pirks daugiau
Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius Alvydas Puodžiukas tikina, kad ministerija mokyklose nesireklamuos, o tik teiks informaciją. „Iš pradžių stendų mokyklose bus nedaug. Jei pateisins lūkesčius, bus daugiau. Gal ir pačios mokyklos ar jų steigėjos prisidės“, - vylėsi A.Puodžiukas.
Anot pašnekovo, visos Lietuvos mokyklos turi internetą, o 100 mokinių tenka 10 kompiuterių. „Tačiau reikalingas ir kitoks informavimo būdas. Stenduose bus pateikiami nauji teisės aktai. Ministerija taip nesiekia pasireklamuoti, o tik informuoti. Visoje Europoje paplitęs toks informavimo būdas. Tiesa, kitur egzistuoja elektroniniai ekranai. Tam Lietuva neturi pinigų“, - paaiškino A.Puodžiukas.
Žingsnis atgal
Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narei Daliai Teišerskytei nuostabą kelia XIX amžių primenantys informavimo metodai. „Sakytum, XIX amžiuje gyvename. Geriau kompiuterizuotų mokyklas, rengtų kompiuterinio raštingumo kursus, o ne pirktų atgyvenas“, - piktinosi D.Teišerskytė.
Seimūnė pabrėžė, kad ji - ne prieš visuomenės informavimą. „Tačiau nesuprantu, kam vienai mokyklai reikia daugiau nei 1 stendo. Matyt, ministerija pinigų per daug turi, kad siekia tikslo tokiu primityviu, tačiau brangiu būdu“, - stebėjosi D.Teišerskytė.
Danas NAGELĖ