„Jeigu tada tai (Baltijos kelias – ELTA) buvo išsilaisvinimo ir laisvės kelias, šiandien, man atrodo, tai yra kūrybos kelias – laisvė kurti, atrasti, keliauti, bendrauti, nebijoti – viskas į tuos 650 kilometrų ir susideda“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė pagrindinio Baltijos kelio 35-mečiui skirto renginio sostinės Katedros aikštėje režisierius Dalius Abaris.
Kaip pristatė būsimo jubiliejinio renginio kūrėjai, šventės metu skambės maždaug valandos laiko trukmės „muzikinis kaleidoskopas“.
„Skambės ne tik šiuolaikinė muzika – visa muzika: akademinė, folko aranžuotės, elektronika, chorinė muzika. (...) Kūriniai, galintys atspindėti mūsų kultūras – specifiškas, bet tuo pačiu ir labai panašias“, – pasakodamas, kad renginyje dalyvaus visų Baltijos šalių atstovai vardijo Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas Modestas Pitrėnas.
„Scenoje vienu metu išvysime maždaug 200 atlikėjų, dainuojančių, skambančių ir švenčiančių mūsų šiuolaikinę dvasią“, – pridūrė dirigentas.
Pasak valstybinio ansamblio „Lietuva“ vadovės Editos Klaunauskaitės „650 kilometrų laisvės“ yra simbolis gyvai rankomis susikibusių žmonių grandinės, 1989 metų rugpjūčio 23 dieną nusidriekusios nuo Vilniaus per Rygą iki Talino.
Baltijos kelias buvo protesto akcija, surengta minint 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto metines, kai trys Sovietų sąjungos okupuotos Baltijos šalys susivienijo ir ryžtingai pareiškė, jog vieningai sieks nepriklausomybės.
Koncertą „650 kilometrų laisvės“ organizuoja Lietuvos nacionalinė filharmonija ir valstybinis ansamblis „Lietuva“. Projektą iš dalies finansuoja Vyriausybės kanceliarija ir Kultūros ministerija. Renginio mecenatas – „Elektrum Lietuva“.