„Prašytume rasti galimybę mums papildomai skirti 1 mln. 540 tūkst. eurų kitiems metams. Per paskutinius porą metų užsieniečių skaičius Lietuvoje padvigubėjo. Tai reiškia, pas mus padvigubėjo ir jų kontrolės darbų kiekis. Tuo tarpu mes neturime pajėgumų, neturime finansinių galimybių padidinti valstybės tarnautojų skaičių, kuris atliktų tas funkcijas“, – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos posėdyje (NSGK), kuriame buvo svarstomas biudžeto klausimas, teigė E. Gudzinskaitė.
„Tai iš to papildomo finansavimo, kurio prašome, 990 tūkst. eurų skirtume būtent trisdešimčiai naujų pareigybių įsteigimu, kad galėtume tą kontrolę vykdyti“, – pridūrė ji.
Anot E. Gudzinskaitės, šiuo metu numatytų lėšų užtektų tik būtiniesiems poreikiams.
„Migracijos departamentui kitiems metams numatyta papildomai skirti tik 323 tūkst. eurų. Tai yra absoliučiai higieninis poreikis informacinių sistemų priežiūrai, išaugusiems mokesčiams už patalpų nuomą. O faktiniam valstybės tarnautojų atlyginimų didinimui – įstaigoje, kurioje yra 568 tarnautojai – numatytas 1 tūkst. eurų kitais metais“, – atkreipė dėmesį Migracijos departamento vadovė.
Savo ruožtu NSGK posėdyje dalyvavęs vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas pabrėžė, kad pastaruoju metu Migracijos departamento užmokestis buvo didinamas.
„Sutinku, kad darbo krūviai iš tikrųjų nemaži, bet norėtųsi, kad pati Evelina pasakytų ir kitą dalyką – kaip gerėjo Migracijos departamento darbo užmokestis per šituos metus (...). Ir kiek papildomai etatų migracijos krizės metu buvo skirta Migracijos departamentui“, – akcentavo V. Dmitrijevas.
„Lėšų poreikis, ką Vidaus reikalų ministerija apibendrino iš mūsų visų institucijų ir pateikė Finansų ministerijai, jis tikrai buvo didžiulis. Ir, mano nuomone, taip reikalai nesprendžiami. Turi būti kažkokie prioritetai ir mes tuos prioritetus išgirdę dabar su Finansų ministerija vertinsime ir diskutuosime“, – akcentavo jis.
ELTA primena, kad praeitą savaitę finansų ministrė Gintarė Skaistė Seimui pateikė 2025–2027 m. valstybės biudžeto projektą.
Numatyta, kad biudžeto pajamos kitąmet sieks 17,98 mlrd. eurų, išlaidos – 23,02 mlrd. eurų. Lyginant su šiais metais, numatoma, kad biudžeto pajamos augs 1 mlrd. eurų (5,9 proc.), išlaidos – virš 2,4 mlrd. eurų (11,7 proc.).
Valdžios sektoriaus skola 2025 m. sudarys 43,2 proc. (neįvertinus ES balanso ir kaupimo poveikio – 42,3 proc.), deficitas – 3 proc.
Lietuvos kelių priežiūrai ir tvarkymai kitų metų biudžete numatyta skirti 784 mln. eurų, 2024 m. šiam tikslui skirta 882 mln. eurų. Kelių priežiūros ir plėtros programoje (KPPP) numatyti 563,2 mln. eurai, o lėšos iš gynybos fondo lėšų kariniam mobilumui sieks 59,1 mln. eurų. Dar 161,2 mln. eurų numatyti iš ES finansinės paramos (Europos infrastruktūros tinklų priemonės, 2021–2027 m. ES fondų lėšų).