Bus pertvarkoma ir atnaujinama muziejaus patalpų infrastruktūra, užtikrinamos sąlygos tinkamai eksponuoti muziejines vertybes, aptarnauti lankytojus.
Anot universiteto, uždarius muziejų, įprastos jo veiklos ir toliau bus tęsiamos kitose VU erdvėse.
„Džiaugiamės, kad po remonto lankytojus galėsime sutikti atsinaujinusiame muziejuje. Daugiau nei šimtmetį gyvuojantis muziejus tapo svarbia kultūrine erdve, įprasminančia poeto Adomo Mickevičiaus ir jo aplinkos palikimą, pasakojančia daugiakultūrio Vilniaus istoriją“, – sakė VU muziejaus direktorė Monika Ramonaitė.
„Mūsų tikslas – kurti muziejų, kuris būtų ne tik vieta, kur susitinka kultūra, istorija ir literatūra, bet ir tarpkultūrinio bendradarbiavimo pavyzdys. Dėl to esame labai dėkingi Lenkijos Respublikai už pasitikėjimą ir indėlį į projektą“, – teigė ji.
Remontas finansuojamas VU ir Lenkijos lėšomis.
Iki jo pabaigos lankytojai gali ir toliau dalyvauti tradicija tapusiuose Literatūriniuose trečiadieniuose ir muziejaus organizuojamose ekskursijose, skirtose A. Mickevičiui bei jo aplinkai pažinti, XIX amžiaus pirmosios pusės Vilniui, jo kultūriniam ir literatūriniam gyvenimui atrasti.
Rudenį planuojama atidaryti laikiną šiam poetui skirtą parodą Šv. Jonų bažnyčioje.
A. Mickevičius (1798–1855) – lenkų ir lietuvių rašytojas, visuomenės veikėjas, žymiausias lenkų romantizmo atstovas, gyvenimu ir kūryba susijęs su Lietuva, palaidotas Vavelyje, Krokuvoje.
Jo muziejus Vilniuje, Bernardinų gatvėje, įsteigtas 1911 metais. Jį įkūrė žymus to meto Vilniaus kultūros veikėjas, istorikas Jonas Konradas Obstas. Muziejus įkurtas bute, kuriame apsistojęs A. Mickevičius rengė spaudai garsiąją savo istorinę poemą „Gražina“. Šiame name gyveno žymūs A. Mickevičius draugai: filologas Juozapas Ježovskis, geologas Ignotas Domeika, poetas ir vertėjas Antanas Edvardas Odyniecas.
Muziejus turi sukaupęs turtingą muziejinių vertybių kolekciją, menančią A. Mickevičiaus ir jo aplinkos, XIX amžiaus Vilniaus kultūrinį gyvenimą.