„Teisėjų kolegija (...) daro išvadą, kad šiam asmeniui nebuvo paskirta ir papildoma įstatyme, ir, atitinkamai, nuosprendyje tiesiogiai nenumatyta pareiga – atsistatydinti“, – rašoma teismo nutartyje.
Nutartyje teigiama, kad teisėjų kolegija, remdamasi Konstitucijoje numatyta atsistatydinimo samprata, neturi pagrindo išaiškinti, kad pagal apkaltinamąjį nuosprendį Seimo narys privalo ne savo valia atsistatydinti.
Visgi, teisėjų kolegijos nuomone, tuo atveju, jei būtų siekiama išaiškinti, kad baudžiamojo poveikio priemonė gali būti vykdoma jau dabar, būtų pagrindas kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), prašant išaiškinti, ar Baudžiamojo kodekso nuostatos neprieštarauja Konstitucijai.
Šiuo metu pagrindo kreiptis į KT teisėjų kolegija nenustatė.
Nutartis per septynias dienas nuo jos gavimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui (LAT).
ELTA primena, kad pernai, gruodį, Seime surengta apkalta laisvės atėmimo bausme nuteistam parlamentarui V. Gapšiui nepavyko. Nors parlamentui buvo teikti 4 nutarimai, kuriuose nurodytu pagrindu Seimo narys galėjo būti pašalintas iš pareigų, visgi nė vienas iš jų nesulaikė reikiamo 85 parlamentarų palaikymo.
2023 m. lapkričio 22 d. Apeliacinis teismas pripažino kaltais visus anksčiau „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje išteisintus asmenis. Teismas dėl korupcinių nusikaltimų kaltais pripažino buvusį koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) viceprezidentą Raimondą Kurlianskį, buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį Eligijų Masiulį, jiems atitinkamai skirtos 6 ir pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmės.
Darbo partijos atstovui, Seimo nariui V. Gapšiui teismas skyrė 4 su puse metų nelaisvės, o eksparlamentarams Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui teismo sprendimu skirtos piniginės baudos.
Teismas taip pat kaltais dėl nusikalstamų veikų pripažino ir anksčiau išteisintus juridinius asmenis byloje – „MG Grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją. Juridiniams asmenims skirtos piniginės baudos.