• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ginčas dėl nelegaliai pastatyto Merkinės piramidės gaubto keliasi į teismus. Valdininkai parengė dokumentus teismui, kad šis įpareigotų savininkus jį nugriauti.

REKLAMA
REKLAMA

Stiklinis gaubtas Dzūkijos nacionaliniame parke pastatytas be leidimo. Kad išsaugotų, kaip dalis žmonių tiki, stebuklingą piramidę, renkami parašai.

REKLAMA

Apie 4 tūkst. Merkinės piramidės lankytojų pasirašė, kad būtų išsaugota šis statinys. Esą čia pabuvę žmonės pasveiksta ar atgauna dvasinę pusiausvyrą. Lapkritį be leidimų pastatytas piramidės gaubtas. Merkio kraštovaizdžio draustinyje galioja itin griežti statybų ribojimai.

REKLAMA
REKLAMA

Sferinį grūdinto stiklo gaubtą, galintį kelti pavojų po juo susirenkantiems žmonėms, Alytaus apskrities viršininko administracija pareikalavo per mėnesį nugriauti.

„Deja, nė vienas specialistas mums nėra pristatęs jokių dokumentų apie to kupolo patikimumą. Aš jau keletą kartų esu minėjęs, kad ir bažnyčiai reikia gauti leidimus, suderinti projektą“, – sako Juozas Šilanskas, Alytaus apskrities viršininko pavaduotojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Piramidės savininkai Povilas ir Onutė Žėkai tikina nurodymą įrengti kupolą gavę iš aukštesnių dangaus jėgų. Už savavališką darbų vykdymą Onutė Žėkienė jau apsilankė teisme, kur jai turėjo būti skirta bauda. Tačiau teismas atidėtas.

REKLAMA

„Advokatas, kuris pareiškė norą mums atstovauti, irgi savo iniciatyva atvykęs žmogus, įrodė, jog trūksta tiesiog argumentų, duomenų, kad tai būtų traktuojama kaip nelegali statyba. Tai nėra visiškai naujas statinys, tai yra tiesiog baigiamasis etapas šio objekto statyboje“, – tvirtina O. Žėkienė.

REKLAMA

„Aš tikiu, jog teismas pasižiūrės į tai, kas čia vyksta, iš visuomenės intereso pusės. Pažvelgs į šią vietą, kas 7 metus jau įrodoma, kaip į visuomeninės paskirties rekreacinio dvasinio tipo erdvę“, – tikisi P. Žėkas.

Kitą savaitę valdininkų dokumentai dėl gaubto nugriovimo keliaus į teismą. Nemalonumai, anot valdininkų, dar gresia ir bendrovei, stačiusiai gaubtą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tokius šalutinius įrodymus kaip ir turime. Toliau – spaudoje buvo pasirodžiusi informacija, kad jie statė. Baudos saugomose teritorijose yra didelės – nuo 5 iki 25 tūkst., rangovams irgi panašios“, – teigia Raimondas Dargis, Alytaus teritorijų planavimų ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėjas.   

Valdininkai pripažįsta, kad teismai gali tęstis ne vienus metus.

Rūta Lankininkaitė

LTV „Panorama“


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų