Mokslininkai mano, kad monogamiški santykiai tarp gyvūnų susikūrė todėl, kad buvo didesnė tikimybė susilaukti daugiau palikuoniu su vienu partneriu, o ne su atsitiktiniais.Tai nelabai romantiška, bet tokia ta realybė, rašoma weatherchanel.com.
Pingvinas imperatorius
Šie paukščiai yra tikri monogamiškų santykių sekėjai, jie būna ištikimi savo partneriams visą sezoną, tuomet keliauja prie kito partnerio.
Tikima, kad šis poravimosi modelis galėjo išsivystyti dėl jauniklių auginimo būdo. Visų pirma, patelė perduoda savo vieną išperėtą kiaušinį patinėliui, kuris jį apgaubia savo oda. Taip jis šildo kiaušinį iki 38 laipsnių, kuomet lauke temperatūra krenta ir iki 35 laipsnių šalčio.
Tuomet gimus jaunikliui, iki kol jis tampa nepriklausomu, jis turi būti ginamas savo kolonijoje nuo atšiaurių Antarktikos reiškinių ir nuo plėšrūnų vieno iš tėvų. Tuomet kitas augintojas keliauja ieškoti maisto sau ir palikuoniui — pasidalinama atsakomybe, kuri vienai motinai būtų per didelė.
Pilkieji vilkai
Pilkieji vilkai dažniausiai yra monogamiški ir gyvena gaujose, kurioms vadovauja viena alfa vilkų pora.
Svarbiausias žodis čia yra dažniausiai. Kadangi tipiškai yra vienas dominuojantis patinas ir viena dominuojanti patelė, kai ši pora susilaukia jauniklių, niekas nesustabdo vieno iš poros nuo poravimosi su kitu suaugusiųjų netoliese. Vilkų patelės gali veistis su kaimynystėje gyvenančiais vilkais.
Šie vilkai nėra vienintelė rūšis, iš šuninių laikomų monogamiškais. rudieji vilkai ir Meksikos vilkai tai pat panašiai elgiasi.
Jūrų arkliukai
Gerai žinomas faktas, kad tam tikrų rūšių jūrų arkliukų patinėliai yra tie, kurie išnešioja vaikus. Bet yra ir kitas intriguojantis jų poravimosi aspektas: Jie yra monogamiški.
Jie nebūtinai yra seksualiai monogamiški. Greičiau, jie yra genetiškai monogamiški ar vienas patinas susilaukia palikuonių su viena patele. Nepaisant to, viename tyrime pastebėta, kad kartais jie elgiasi kitaip, kai kurios rūšys apsikeičia partneriais po dauginimosi sezono.
Gulbės nebylės
Gulbės nėra patys maloniausi gyvūnai, kuomet per daug prie jų priartėji, jos šnypščia ir demonstruoja agresyvų elgesį.
Bet šie paukščiai poruojasi visam gyvenimui. Jie taip pat gedi, jei praranda partnerį. Gedėjimo procesas netrunka amžinai. Gulbės iš naujo susiporuoja, jei jų partneris miršta. Jei patinas praranda patelę, ir susiporuoja su jauna patele, ji atkeliauja į jo teritoriją. Jei jis susiporuoja su vyresne patele, jie keliauja į jos teritoriją. Jei patelė praranda partnerį, ji greitai susiporuoja, dažniausiai su jaunesniu patinu.
Bebrai
Bebrai gali susiporuoti visam gyvenimui, bet jei jų partneris miršta jie greitai išsirenka kitą partnerį.
Mama ir tėtis bebrai yra tvirtai susiję, nes kartu rūpinasi jaunikliais, gimusiais plačiai atmerktomis akimis, kurie gali plaukti jau kitą dieną, tačiau jie lieka su tėvais du metus prieš tai, kol yra išsiunčiami iš namų.