Žydrūnė JANKAUSKIENĖ
Tauragės greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyboje dirbantiems žmonėms pagaliau trūko kantrybė. Žolinių dieną į redakciją paskambinusi medikė teigė, kad valdžia taip užsimojo taupyti lėšas, kad net popieriniams rankšluoščiams pinigų gailima. Esą didžiausiu viršininku dabar patapo ūkvedys Edmantas Tamašauskas, kuris skaičiuoja net tualetinio popieriaus ritinėlius.
– Jau net nebežinome, į ką kreiptis. Pinigų gailima net popieriniams rankšluoščiams, kurie būtini mūsų darbe. Tai tik ledkalnio viršūnė, o skaudulių yra ir daugiau, – telefono ragelyje išgirdome pagalbos šauksmą.
Ne automobiliai, o laužai
– Belieka laukti didelės nelaimės. Tik taip pavyktų atkreipti dėmesį į tai, iki ko privedė naujoji GMP administravimo tvarka. Tokios netvarkos dar niekada nėra buvę. Ir taip neprižiūrimos technikos. O juk važiuojame kasdien, bet kokiais keliais, bet kokiu oru ir visada skubame. O ką turime? Nė vienoje mašinoje nėra kondicionieriaus. Pacientai skundžiasi, keikia mus, bet tuo viskas ir baigiasi. Visą nepasitenkinimą turime sugerti mes, – dėstė Tauragės GMP vairuotojai.
Pasak jų, visi automobiliai pravažiavę mažiausiai po pusę milijono kilometrų, o servisas, į kurį privalu pristatyti automobilius remontui, dirba atbulomis rankomis.
– Grįžę iš serviso kai kuriuos darbus dar ir patys turime pabaigti, – kalbėjo vyrai.
Vairuotojai užsiminė, kad tos „žaizdos“ gal ir nebūtų tokios skaudžios, jeigu bent darbo užmokestis būtų padorus. Dabar gi gėda ir pasakyti: su pinigais už naktines pamainas Tauragės GMP vairuotojas uždirba apie 1300 litų. Tai yra, atėmus naktinius budėjimus, GMP vairuotojas uždirba vos minimumą.
Darbų padaugėjo – etatus sumažino
Nepatenkintos savo darbo sąlygomis ir felčerės. Viena jų pasakojo, kad iki pertvarkos praėjusių metų lapkritį Tauragės GMP kiekvieną parą budėdavo keturi ekipažai.
– Dabar dienomis budi trys ekipažai, o naktimis – vos du. O juk iškvietimų daugiau būtent vakare. Suskaičiavome, kad iškvietimų po administravimo pokyčių apskritai padaugėjo, o etatai buvo panaikinti, nepadidėjo ir uždarbis. Tad dabar dirbame daugiau, bet uždirbame tiek pat. Be to, mūsų tarnyba dar ir perveža pacientus į kitų miestų ar rajonų ligonines, budi renginių metu. Tad jeigu vakare yra renginys ir jame budi vienas ekipažas, viskam kitkam – pervežimams ir viso Tauragės rajono gyventojų aptarnavimui – lieka tik vienas ekipažas. Todėl ir į iškvietimus vėluojame. Žmonės piktinasi, klausia, kodėl taip ilgai užtrukome, kiti pacientus į ligoninę mūsų nesulaukę gabena patys, – pasakojo felčerė.