• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Greitosios medicininės pagalbos automobilyje dirbanti specialistė pasidalino sukrečiančiais vaizdais iš priimamojo. Atvykę greitosios automobiliai rikiuojasi į eilę, o atvežtiems COVID-19 pacientams pagalbos laukti tenka net kelias valandas.

Greitosios medicininės pagalbos automobilyje dirbanti specialistė pasidalino sukrečiančiais vaizdais iš priimamojo. Atvykę greitosios automobiliai rikiuojasi į eilę, o atvežtiems COVID-19 pacientams pagalbos laukti tenka net kelias valandas.

REKLAMA

Skubios medicinos pagalbos specialistė Reda Naruševičiūtė savo Facebook paskyroje dalinasi kraupiu vaizdu. Dar penktadienį užfiksuota šiurpą kelianti akimirka – prie Vilniaus universitetinės ligoninės (VUL) Santaros klinikų infekcinių ligų skyriaus priimamojo laukia eilė greitosios medicinos pagalbos automobilių.

„Prisimeni laikus, kai stovėjai eilėj prie baro/klubo/akvaparko/prie eglutės? Tai va, laukia dar viena eilė. Tik jau ne tokia smagi“, – socialiniame tinkle rašė specialistė.

Įrašas netruko išplisti, juo pasidalino tūkstančiai Facebook vartotojų.

Medikė pasakoja, kad pati į šią eilę pateko darbo metu. Atvykusi su pacientu eilėje turėjo laukti ir ji. Jau gruodis, lauke šalta, tad ir stovėti tokiose eilėse nėra jauku.

REKLAMA
REKLAMA

R. Naruševičiūtės teigimu, kai kada tenka laukti nuo dviejų iki keturių valandų. O kol greitosios pagalbos automobiliai laukia tokiose eilėse, kartu laukia ir namuose esantys, pagalbą kviečiantys žmonės.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su specialiste, ji pasakoja, kad tokios eilės jau tapo kasdienybe.

„Darbas yra pašaukimas, rūpinamės kiekvienu kviečiančiu. Tačiau esant tokiam susirgimų kiekiui nespėjam pas visus nuvykti. Ne visi spėja o kartais net bijo kviesti greitąją pagalbą dėl esamos padėties. Laukia žmonės iki paskutinės minutės su skausmais“, – pasakoja R. Naruševičiūtė.

Tokį kiekį darbo sunku atlaikyti ne tik fiziškai, bet dar ir psichologiškai. Medikė pripažįsta, kad streso kiekis darbe yra sunkiai pakeliamas.

REKLAMA
REKLAMA

„Medikai jaučiamės lyg prisuktam nesibaigiančiam rate“, – pasakoja R. Naruševičiūtė.

Medikė skatina laikytis karantino reikalavimų ir likti namie.

Vietų sparčiai mažėja

Gruodžio 4-osios duomenimis, VUL Santaros klinikose iš visų COVID-19 ligai gydyti skirtų stacionaro vietų užimta 93 proc., reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 66 proc. Kaip praneša VUL Santaros klinikos, naujai įrengtas ketvirtasis COVID-19 poskyris taip pat jau yra užpildytas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, gruodžio 4-osios duomenimis, užimta 87 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius yra visiškai pilnas.

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje užimta 62 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, o lovų reanimacijoje užimta 43 proc.

Ukmergės ligoninėje užimtos visos aktyviams gydymui skirtos lovos, o reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje užimti 57 proc. vietų.

REKLAMA

Alytaus S. Kudirkos ligoninėje užimta 65 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 50 proc.

Druskininkų ligoninėje užimta 67 proc. aktyviam gydymui skirtų lovų, Trakų ligoninėje – 88 proc., o Švenčionių ligoninėje – 96 proc.

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki Naujųjų metų. Ribojimus, karantino reikalavimus ir kitą svarbią informaciją galite matyti tv3.lt grafike.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų