Kaip skelbia naujienų portalas lrt.lt, SAM politinio pasitikėjimo pareigūnams darbo užmokestis per pirmąjį šių metų ketvirti pakilo vidutiniškai 1 tūkst. eurų. Pavyzdžiui, sveikatos apsaugos viceministrai ir ministerijos kancleris 2019 m. vidutiniškai uždirbo po 4 625 eurus, o šiais metais 5 714 eurų „ant popieriaus“, jų atlyginimas pakilo 1 089 eurais.
Premjero Sauliaus Skvernelio atlyginimas „ant popieriaus“ siekia 5 766 eurus, tad yra 52 eurais didesnis už A. Verygos pavaduotojo.
LRT radijo duomenimis, išaugo ir A. Verygos patarėjų atlyginimai. Jų mėnesinė alga siekia 3 809 eurus ir yra didesnė už S. Skvernelio patarėjų atlygį, kuris siekia 3 650 eurų.
Balandžio 7 d., po didelių ginčų parlamente, nuspręsta padidinti koronaviruso priešakinėse linijose atsidūrusių medikų atlyginimus. Medikų priedai skaičiuojami nuo balandžio 1 d. ir sieks nuo 60 proc. iki 100 proc. jų darbo užmokesčio.
Delfi primena, kad koronaviruso epicentre dirbantiems medikams priedus nuspręsta mokėti tik balandžio 7 d. Jie itin sudėtingomis sąlygomis šiuo metu dirbantiems medicinos darbuotojams turi būti skaičiuojami nuo balandžio 1 d. Priedų dydis turėtų siekti nuo 60 iki 100 proc. darbo užmokesčio.
Veryga: jei bus poreikis, tai bus daroma ir ateityje
Komentuodamas SAM darbuotojų algų šoktelėjimą, A. Veryga pažymėjo, kad kai kurios įstaigos pradėjo ir medikams mokėti didesnius atlyginimus.
A. Veryga tvirtino, kad jam yra nepriimtinas neigiamas požiūris į valstybės tarnautojus. Jo teigimu, visi jo, kaip operacijų vadovo sprendimai, susiję su karantino įgyvendinimu, logistinėmis problemomis ar gydymo įstaigų pertvarkymu, yra vykdomi valstybės tarnautojų.
„Tai yra žmonės, kurie dirba daugiau nei mėnesį be savaitgalių, be darbo laiko ribojimo, palikę savo šeimas namuose. Tikrai nejaučiu sąžinės priekaišto žinodamas, kad šitiems žmonėms buvo sumokėtas didesnis atlygis. Ir tai bus daroma ir ateityje, jei tik bus poreikis“, – tikino A. Veryga.