Gydytojai nesistebi, kad vaikai retsykiais pavalgo žiurknuodžių, mat dauguma jų – viliojančių ir spalvų, ir kvapų. Esą kartais dalis žiurknuodžių kvepia lyg saldūs guminukai.
Metų ir trijų mėnesių mažylis į Marijampolės ligoninę atvežtas iš vieno kaimo. Tėvai esą žiurkių nuodų buvo padėję už sofos ir pamiršę. Granulės buvo indelyje. Vaikas jį atsidarė ir prisivalgė nuodų. Mažylį su žiurknuodžių indeliu rankose tėvai ir pamatė. Tada skubiai sūnelį atvežė į ligoninę. Laimei, graužikų nuodų granulės dar nebuvo ištirpusios vaikelio skrandyje.
Laimei, rimtų pasekmių išvengta. Vaikas išleistas namo. Medikai perspėja, kad ilgiau uždelsus ir nuodams pasklidus po organizmą gali sutrikti gyvybinės funkcijos ir net ištikti mirtis. Iš pradžių simptomai būdingi apsinuodijimui. Tačiau po paros gali sutrikti kepenų veikla, dar uždelsus – inkstų.
Medikai stebisi – žiurknuodžiai gaminami ryškių spalvų ir viliojančio kvapo. Į Marijampolės ligoninę atvežtas mažylis suvalgė avietėmis kvepiančių nuodų. Jų galima įsigyti ne tik veterinarijos vaistinėse, bet ir bet kuriame didesniame prekybos centre.
Specialistai sako: žiurknuodžiai specialiai gaminami patrauklių spalvų ir kvapų. Graužikai yra pakankamai protingi – bet ko neėda.
Specialistai pataria – norint efektyviai kovoti su žiurkėmis ir pelėmis, nuodų berti ne į kampus, kaip įprasta, o į specialias dėžutes. Mat žiurkės nuodus išnešioja. Taip pat reiktų žinoti, kur geriausia dėti nuodų – pirmiausia išaiškinti graužikų takus.
Specialistai įspėja – kilus bent mažiausiam įtarimui, kad vaikas gali būti prisiragavęs žiurknuodžių, nedelsiant kreiptis į gydytojus. Apsinuodijimo atvejų visuomet padažnėja rudeniop, kai graužikai, orams vėstant, pradeda lįsti į pastatus.
Plačiau apie tai TV3 reportaže