• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mažvydas Jastramskis: prezidentė „neperspaudė“ kalbėdama apie grėsmes

Įvardijo problemas, bet nepasiūlė jų sprendimo būdų

Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį Seime perskaitė jau šeštąjį metinį pranešimą, kuris, anot politologo Mažvydo Jastramskio, išsiskyrė pozityvumu ir nuspėjamumu.

18

Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį Seime perskaitė jau šeštąjį metinį pranešimą, kuris, anot politologo Mažvydo Jastramskio, išsiskyrė pozityvumu ir nuspėjamumu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Prezidentės metinis pranešimas atliko dvi esmines funkcijas. Objektyviąją, kaip šalies vadovo pareigą apžvelgti šalies vidaus ir užsienio politikos aspektus. Taip pat metinis pranešimas buvo tarsi vienijanti žinutė, „išnešusi“ tam tikrą pozityvą bei nurodžiusi tolesnę šalies politinę kryptį“, - pabrėžė VU TSPMI politologas M. Jastramskis.

REKLAMA

Kalnų nenuvers, bet...

Politologas pabrėžė, kad tai nebuvo pranešimas, kuris Lietuvai leistų nuversti kalnus, tačiau tikrai nepritrūko įkvepiančių akcentų: „Išlaikytas neblogas balansas tarp pozityvo ir negatyvo, akcentuotas Lietuvos įsiliejimas bei svari pozicija tarptautinėse organizacijose.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat nepamiršta įvardyti didžiausius valstybės kliuvinius, tokius kaip korupcija, sveikatos apsaugos ir socialinė sistemos. Buvo akcentuojami vaikai, parodyta, kad prezidentė rūpinasi Lietuvos ateitimi.“


Išsamiai apie prezidentės metinį pranešimą skaitykite čia:

Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas: agresorė Rusija, šauktiniai, energetinės pergalės ir ekonominiai stabdžiai

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pamiršo apie save?

Vis dėlto, anot M. Jastramskio, dėmesį atkreipė tai, kad prezidentė praktiškai nekalbėjo apie save, apie tai, ką ji padarė ir dėl ko kovojo. „Buvo labiau akcentuojami Lietuvos, kaip valstybės interesai, pasiekimai. Pranešimas buvo geras ta prasme, nes parodė, kad susitelkusi visuomenė gali pasiekti labai daug.

REKLAMA

Taip pat buvo galima įžvelgti subtilios kritikos partijoms. Nors konkrečiai nebuvo įvardyta nė viena politinė „auka“, tačiau tie, kam buvo skirta kritika, turėjo tą suprasti“, - sakė M. Jastramskis.

Rusijos grimasos

Kaip ir buvo laukta, D. Grybauskaitė dalį pranešimo skyrė globalinėms grėsmėms. Ir ne tik iš Rusijos pusės.

REKLAMA

„Nieko nuostabaus, kad metinis pranešimas buvo pradėtas nuo grėsmių šalies saugumui. Tačiau prezidentė labai vykusiai pasirinko per daug nekalbėti apie tai, nes viešojoje erdvėje ši tema jau buvo plačiai išdiskutuota.

Man atrodo, kad viskas buvo tinkamai sudėliota, nes kalbėta ne apie tai, kas yra grėsmė, o daugiau apie mūsų pareigą susitelkti ir eiti į priekį. Prezidentė norėjo išvengti supriešinimo. Šalies vadovė suprato, kad nereikia perspausti, jog viskas yra grėsminga“, - pabrėžė M. Jastramskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per metinį pranešimą apie šauktinius prakalbusi prezidentė labiau akcentavo teigiamus dalykus. Atrodytų, kad buvo primiršta neigiamai į šios sistemos grąžinimą sureagavusi visuomenės dalis. Tačiau viena jos žinutė buvo labai aiški. Prezidentė subtiliai akcentavo, kad nereikėtų verkti dėl šauktinių sistemos grąžinimo. Prezidentė aiškiai pabrėžė tuos žmones, kurie tarnybą suvokė kaip pareigą tėvynei.

REKLAMA

Pritrūko konkretumo?

D. Grybauskaitės metinį pranešimą apibendrinęs M. Jastramskis pridūrė, kad jame labiausiai pritrūko konkretesnių priemonių įvardijimo: „Suprantama, ji neturėjo pateikti detalaus strateginio plano. Prezidentė identifikavo problemas, tačiau nepasakė, ką konkrečiai reikėtų daryti. Tai galėjo praturtinti jos pranešimą.“

Nepaisant to, anot politologo, tai buvo vienas iš pozityvesnių prezidentės pranešimų. „Prezidentė perdavė bendrą žinutę ne tik sprendimus priimančiai valdančiajai koalicijai, bet ir valstybinėms institucijoms“, - pridūrė M. Jastramskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų