E. Masiulis į komisariatą atvyko prieš 15 val. automobiliu. Jį palydėjo žmona.
„Esu informuotas, kad į Šiaulius dabar važiuoju“, – žurnalistams Klaipėdoje sakė E. Masiulis.
„Žmogiškąja prasme sunku, bet lengvas kelias ne mūsų kelias. Atlikinėdamas bausmę lauksiu Aukščiausiojo Teismo sprendimo ir manau, kad čia nėra pabaiga, o teismo sprendimas bus palankus“, – sakė jis.
Anot E. Masiulio, kasacinis skundas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) dėl bausmės vykdymo stabdymo dar nėra paduotas.
„Supraskime, kad apimtys yra labai didžiulės. Vien tik Apeliacinio teismo sprendimas 700 su viršum puslapių. Natūralu, kad dabar advokatai nagrinėja, analizuoja, ruošia. Kai jau labai kokybiškai paruoš, tada ir paduos“, – tvirtino buvęs Seimo narys.
Paklaustas, ką pasiėmė, jis sakė turėjęs mažai laiko susiruošti, tad susirinko būtiniausius daiktus – rūbus, knygas – vešis ir Kristinos Sabaliauskaitės romaną „Petro imperatorė“.
„Blogai, aišku, kad blogai. (...) Žmona, vaikai, išgyvena ir pergyvena“, – atsakė E. Masiulis, paklaustas, kaip reagavo šeima.
Apeliaciniam teismui trečiadienį pakeitus pirmos instancijos teismo sprendimą ir nuteisus visus kaltinamuosius koncerno „MG Grupė“ (anksčiau vadinosi „MG Baltic“) politinės korupcijos byloje, E. Masiuliui skirta pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmė.
Buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui skirti šešeri metai laisvės atėmimo, Darbo partijos atstovui Vytautui Gapšiui – ketveri metai ir šeši mėnesiai laisvės atėmimo. Jiems taip pat skirtos tūkstantinės baudos.
„MG Grupei“, Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai skirtos atitinkamai daugiau nei 1,1 mln., 377 tūkst. ir 301 tūkst. eurų baudos.
Buvusiems liberalams Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui tai pat skirtos skirtos tūkstantinės baudos.
E. Masiulis 2008–2016 metais buvo Liberalų sąjūdžio pirmininkas, 2000–2016 metais – Seimo narys. 2008–2012 metais ėjo susisiekimo ministro pareigas.
Kurlianskis atvyko į policiją
„MG Grupės“ politinės korupcijos byloje nuteistas buvęs koncerno „MG Baltic“ (dabar „MG Grupė“) viceprezidentas Raimondas Kurlianskis penktadienį prisistatė sostinės policijai, iš kur vėliau bus pervežtas į įkalinimo įstaigą vykdyti bausmę.
Kaip BNS patvirtino Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, R. Kurlianskis prisistatė į Vilniaus Vyriausiąjį policijos komisariatą penktadienio pavakarę, jis įėjo per vieną iš šoninių įėjimų.
Apeliaciniam teismui trečiadienį pakeitus pirmos instancijos teismo sprendimą, R. Kurlianskiui skirti šešeri metai laisvės atėmimo ir 25 tūkst. eurų bauda.
Kiek anksčiau į policiją atvyko ir kiti du nuteistieji laisvės atėmimo bausmėmis šioje byloje – buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis bei Darbo partijos atstovas Seime Vytautas Gapšys.
Kalėjimų tarnyba anksčiau BNS nurodė, kad nuteistieji bus pristatyti į Kauno kalėjimą, vėliau, per 10 dienų, paskirstyti į konkrečias bausmės atlikimo vietas.
Pasak tarnybos, R. Kurlianskis atlikti bausmę gali būti paskirtas į Pravieniškių 1-ą, 2-ą, Alytaus, Marijampolės, Vilniaus kalėjimus.
Į policiją atvyko ir Gapšys
„MG Grupės“ politinės korupcijos byloje nuteistas parlamentaras Vytautas Gapšys penktadienį prisistatė į Vilniaus apskrities Vyriausiąjį policijos komisariatą dėl bausmės vykdymo.
Penktadienį prieš antrą valandą dienos į komisariatą su lagaminu atvykęs V. Gapšys žurnalistams sakė besitikintis, jog bent kol kas už grotų ilgai neužtruks, nes penktadienį pateikė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) kasacinį skundą, kuriuo prašoma stabdyti bausmės vykdymą.
„Būtiniausius daiktus (pasiėmiau – BNS), natūralu, tikiuosi, kad ilgai neužtruks Aukščiausiajame Teisme ir išnagrinės šiandien pateiktą kasacinį skundą su prašymu stabdyti bausmės vykdymą“, – žurnalistams sakė V. Gapšys.
Opozicinės Darbo partijos frakcijos atstovas V. Gapšys penktadienį Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) apskundė Apeliacinio teismo nuosprendį.
Jis prašo palikti pirmos instancijos teismo nuosprendį, kuriuo buvo išteisintas kaip nepadaręs nusikaltimo, ir atidėti Lietuvos apeliacinio teismo skirtos bausmės vykdymą, kol byla bus išnagrinėta LAT.
LAT patvirtino penktadienį gavęs pirmąjį kasacinį skundą „MG Baltic“ byloje. Kaip pranešė teismas, bausmės vykdymo stabdymo klausimas bus nagrinėjamas kartu su kasacinio skundo priėmimo klausimu, paprastai skundų priėmimo ar nepriėmimo klausimas išsprendžiamas per 1–3 savaites.
„Matosi, kad institucijos šįkart dirba neįprastai greitai savo darbą, bent jau tikiuosi, kad įprastai greitai atliks ir kitos institucijos, kurios nagrinės skundą“, – sakė V. Gapšys.
V. Gapšys teigė, jog pareigūnai jam liepė į policijos komisariatą prisistatyti penktadienį, tik pavyko susitarti, kad terminą iš pirmos nukeltų į antrą valandą, kad spėtų pateikti skundą.
„Nežinau tų dalykų, manau, kad man jie (pareigūnai – BNS) paaiškins, ir toliau lauksim kasacinio teismo sprendimo dėl kasacinio skundo priėmimo ir sprendimo dėl bausmės vykdymo atidėjimo“, – parlamentaras teigė neįsivaizduojantis, kur jis vyks toliau iš policijos komisariato.
„Kur duos lovą, ten nakvosiu, tikiuosi, ant žemės nereikės“, – sakė V. Gapšys.
Klausiamas, ką susidėjo į laisvės atėmimo vietą, politikas teigė, kad lagaminą sukrovė žmona, jame tikriausiai bus būtiniausi daiktai, su savimi turėjo ekonomisto Brado DeLongo (Bredo Delongo) knygą „Slouching Towards Utopia“ (Svirduliuojant į utopiją - liet.).
Jis dar tikėjosi, kad pareigūnai nurodys, į kurią laisvės atėmimo vietą jis turi atvykti atlikti bausmės, ir jis galės tai padaryti pirmadienį.
„Tikėjausi, kad sulauks sprendimo iš LAT ir nedarys viso šito, bet sakiau, kad gali būti ir šou elementų, ne aukščiausiam lygyje pasiruošė tai padaryti, bet šiandien pakankamai griežtai pareikalavo, kad padaryčiau šiandien. Jeigu mane išleis šiandien ir leis atvykti pirmadienį, ką veikt su vaikais, ir atvyksiu pirmadienį“, – kalbėjo V. Gapšys.
Politinės korupcijos byloje V. Gapšys pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu ir kyšininkavimo, jam skirti ketveri metai ir šeši mėnesiai laisvės atėmimo, penkeriems metams atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių, nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas, taip pat nuspręsta iš jo išieškoti 8 tūkst. eurų.
Apeliaciniam teismui paskelbus nuosprendį V. Gapšys žurnalistams sakė kol kas mandato neatsisakysiantis, nes teikia skundą LAT.
Jis patvirtino, jog gali susiklostyti situacija, kai su parlamentaro mandatu bus laisvės atėmimo įstaigoje, tačiau pažymėjo, jog tai neužtruks, nes ir neatsisakius mandato jį panaikins Seimas per supaprastiną apkaltos procesą, įsiteisėjus apkaltinamajam nuosprendžiui.