• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iškart po mamos mirties būdama 27 metų sužinojusi, kad turi vėžio riziką itin padidinančią BRCA1 geno mutaciją verslininkė Jurgita Štaraitė-Bukaitienė teigė supratusi, kad teks gyventi vaikščiojant peilio ašmenimis. Vis tik ji tikino niekada nejautusi baimės, mat ji kaip tik pritraukia blogiausius dalykus.

Iškart po mamos mirties būdama 27 metų sužinojusi, kad turi vėžio riziką itin padidinančią BRCA1 geno mutaciją verslininkė Jurgita Štaraitė-Bukaitienė teigė supratusi, kad teks gyventi vaikščiojant peilio ašmenimis. Vis tik ji tikino niekada nejautusi baimės, mat ji kaip tik pritraukia blogiausius dalykus.

REKLAMA

Moteris pasakojo, kad jos mama ir močiutė mirė nuo kiaušidžių vėžio būdamos vos 57 metų. Buvo akivaizdu, kad tokio paties likimo rizika didžiulė, tad ji nesėdėjo rankų sudėjusi.

„Po mamos mirties 1999 metais pasidariau genetinius tyrimus, kurie man patvirtino, ką jau žinojau, – turiu BRCA1 geno mutaciją. Tai nereiškia, kad sergi, bet vaikštai peilio ašmenimis“, – konstatavo ji „Žinių radijo“ laidoje „Sveikatos laikas“.

Tuo metu specialistai pasakė kraupų verdiktą – siūlė moteriai pašalinti organus, kurių vėžio rizika turint BRCA1 geno mutaciją stipriai išauga – krūtis ir kiaušides.

REKLAMA
REKLAMA

„Bet tuo metu man buvo 27 metai, tai aš pasirinkau stabilių tyrimų kelią: kas pusę metų darydavausi išsamius tyrimus – tiek krūtų, tiek moteriškąją pusę“, – pasakojo J. Štaraitė-Bukaitienė.

REKLAMA

Padėjo ir maisto papildai, endobiogenetika

Pašnekovė pasakojo, kad jai daug padėjo ir netradiciniais laikomi gydymo būdai. 

„Pradėjau labai daug domėtis, ką daryti, vienas svarbių dalykų buvo mažinti uždegimą organizme. Kaip tai daroma? Vienas dalykas, be abejo, mityba, maisto papildai, taip ir prasidėjo mano kelionė. 

Prašiau draugų iš Norvegijos parvežti man žuvų taukų, išgėriau juos, pasidariau kraujo tyrimus, trigliceridai labai gerai sureagavo ir kažkas lyg iš viršaus pradėjo mane vesti šiuo keliu lyg tą avį“, – prisiminė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Nors pradėtą verslą maisto papildų srityje moteris iš pradžių laikė papildoma veikla šalia sėkmingos bankininkės karjeros, pasak, jos pats likimas pastatė į kampą ir privertė rinktis – arba gera kėdė, arba verslas ir dalinimasis asmenine sukaupta patirtimi.

Ji teigė, kad su maisto papildais pavyko daug sau pagelbėti: „Gydytojai, specialistai padėjo susidėlioti tai, ko reikia, kiek reikia. Dabar tos galimybės dar prasiplėtė, atsirado specializuotos injekcijos, taip pat man labai padėjo endobiogenetika. Šie specialistai atsakė labai daug klausimų, pagelbėjo įvairios natūralios priemonės.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovė pridūrė, kad dėl tokios pagalbos nejaučia ir menopauzės metu moteris užklumpančių sveikatos nemalonumų.

Pašalintos pieno liaukos, kiaušidės

J. Štaraitė-Bukaitienė pasakojo, kad dabar gi atėjęs laikas padaryti kitas prevencines priemones, kurios buvo rekomenduotos, kada jai buvo 27 metai. 

„Tai yra kiaušidžių šalinimas, kuris yra šiandien atliktas ir krūtų liaukų pašalinimas, kuris sumažina vėžio tikimybę iki 80 proc. Dabar visko, kas suplanuota, esu įgyvendinusi 80 proc., liko dar viena operacija. Kartais draugės manęs paklausia, sako, tu drąsi, tai aš noriu, kad mano gyvenimas ties 57 metais nesibaigtų kaip mano moterų linijoje“, – šypsosi verslininkė. 

REKLAMA

Laidoje ji buvo paklausta, ar nesunku ryžtis tokiam drastiškam sprendimui ir kas labiau jį paskatino – baimė ar racionalus požiūris į mediciną.

„Baimės aš nejaučiu. Baimė yra toks dalykas, kuris gali pritraukti įvykius, taip tik kortizolį auginsime. Aš pasitikiu medicina, gydytojų rekomendacijomis, statistika, duomenimis, tyrimais ir tam atsiduodu. Moterų, kurios darosi tokius dalykus, nėra daug. Bijau sumeluoti, bet kažkur 15 moterų per metus pasidaro tokias operacijas. 

REKLAMA

Nebijau apie tai kalbėti ir tą darau visur, nes kuo daugiau kalbėsime, tuo daugiau kas pasiryš, nueis ir pasitikrins. Kai apie tai prabilau, sužinojau, kad ir tarp savo draugių yra moterų, kurios 3 metus nebuvo pas ginekologą, tai apie ką mes kalbame?

Negali būti tokių dalykų, tam ir yra medicina, prevencinės programos. Tas pats gimdos kaklelio vėžys, pagautas laiku, pakankamai lengvai išgydomas. Mano vidus sako, kad turiu kalbėti apie tai. Ir jei iš 10 moterų viena nueis pasitikrinti, jau bus laimėjimas“, – akcentavo ji. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Miego kontrolė – pirmoje vietoje

Pašnekovė teigė besistengianti iš gyvenimo semti viską, ką gali, tačiau neslėpė, kartais visa tai atsiliepia pervargimu.

„Gyvenimas duotas tam, kad maksimaliai jį išnaudotum ir paimtum tai, kas geriausia. Aišku, neapsieinama be pamokų, nes tu naudojiesi galimybę, o tai virsta nuostoliais arba kokiomis sveikatos problemomis. Bet esu tokia, kad man reikia visko „čia ir dabar“ – kalbėjo J. Štaraitė-Bukaitienė.

REKLAMA

Ji pabrėžė, kad siekiant išvengti pervargimo labai reiktų kontroliuoti miegą. „Norint viską turėti – nueiti į teatrą, kiną, kur dar draugai, verslai, kartais tai būna miego sąskaita. Bet miego kontrolė – vienas svarbiausių mano rodiklių, kurį turiu kontroliuoti. Aišku, kartasi „nusimuši“, bet tai labai svarbu. 

Nes jei nėra miego kontrolės, tų 7 valandų, kurios yra nuo 22 iki 5 val., kai yra pats geriausias miegas, su laiku tai pasijaučia ir reikia grįžti į režimą, kurio laikausi ir kuris mano gyvenime atsirado ne per seniausiai. Tie rytiniai kėlimaisi anksti 5 val. ryto ar nuo pavasario  4.30 val., kada miestas dar miega, o tu prabundi su gamta, tai labai nuostabu. (...) 

REKLAMA

Ta ryto magija yra kažkas nuostabaus, prisilietimas prie gamtos. Ta diena, jei ji prasideda 4.30 vasarą ar 5 val. ryto kitu metų periodu, ji yra visiškai kitokia, duoda daugiau energijos dienos metu“, – kalbėjo moteris. 

Tiesa, norėdama taip anksti pradėti dieną ji sakė jau 21.30 val. turinti gulėti lovoje: „8 valandą vakaro jau nebesinori kompiuterio, televizoriaus, tiesiog norisi eiti ilsėtis ir miego laikas prasideda.“

Protui nuraminti – meditacija 

Dvasine sveikata moteris rūpinasi ir praktikuodama meditacijas. Jas pradėjo taikyti 2020 m. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reikėjo rasti būdą nuraminti protui. Kada atėjau į verslus, protas sako, kad dirbtum, dirbtum, o kūnas vargo dėl to, protas kankino kūną, sekino. (...) Vienas žmogus yra man pasakęs: užduok sau klausimą – ar tau patinka šiame kūne gyventi? Tai labai filosofinis klausimas. 

Su kuo žmogui sunkiausia susigyventi – su savimi, su kitais mokame, o su savimi yra sunkiausia, tai kiekvieną dieną to mokausi. Sau meluoti yra lengviausia ir pažiūrėti į savo melus yra sunkiausia. O tie melai visada prasideda nuo smulkmenų, kad nevalgysiu pyragėlio, bet suvalgiau, ai, nieko tokio“, – kalbėjo J. Štaraitė-Bukaitienė.

REKLAMA

Paklausta, ar pati gerai jaučiasi savo kūne, ji teigė, kad pagaliau toks laikas pagaliau atėjęs.

„Gerai jaučiuosi savo kūne, nes atėjo laikas, kai jį pamilau, tokia, kokia esu – su tuo riebaliuku, su ta raukšle, su žemės traukos ir amžiumi veikiama oda. Pradėjau save mylėti tokią, kokia esu. Tam tikrai daug reikėjo, nes esu apvalesnių formų moteris, bet dabar mano kompleksai tapo mano privalumais“, – teigė verslininkė.

Savu laiku ir man daktarai pasakė tą patį,tik iš vyriškos pusės.Reikia viską šalinti,būsi nepilnavertis,bet kas čia tokio anot jų.Dar pasakė,kad jai nesioperuosiu dabar(tada man buvo 17),tai po metų,verkdamas pas juos atšliaušiu.Perėjau per keletą specialistų,kad išgirsčiau nuomones.Padariau savo išvadas.Priėmiau savo organizmą tokį,koks jis yra ir nusprendžiau savęs chemija nenuodyti.Taip "verkdamas ir šliauždamas"artėju link 50,turiu žmoną ir du vaikus.O daktarai,daro tyrimys ir nesugaba rasti paaiškinimo,kokiu būdu išmokau savo genetinius pakitimus kontroliuoti.Štai tokie ir daktarai....
Maniškius pakirto insultas. Priimdama tai domėn, turėčiau išsitampyti kraujagysles iš kūno ir nusispjauti galvą iki pečių linijos.
Nuo kada vyrai kiaušides turi?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų