Ankstyvu alzheimeriu prieš penkerius metus susirgusi Elena Jegorova iš pradžių pasidarė agresyvi, o paskutiniais gyvenimo mėnesiai iš visų žmogiškų jutimų jai liko tik skausmas. Ji negirdėjo, nevalgė, nerijo, tik dejavo…
Lietuvoje įstatymai numato, kad nemokamai slaugos ligoninėje pacientas gali išbūti tik 120 dienų per metus, o po to už tolesnę mamos slaugą turėjo mokėti Aleksandras pagal įkainį – po 30 eurų už dieną (900 eur. per mėnesį).
Nuo šios finansinės naštos Aleksandro negelbėjo ir Elenai skirta didžiausia valstybės slaugos pašalpa – 280 eurų.
Medikai užstoja vyrą
Slaugos ligoninės medikė neabejoja, kad tokiu būdu nutraukdamas savo motinos kančias išsilavinęs vyras jai pritaikė kitose civilizuotose pasaulio šalyje taikomą eutanaziją. Bylos duomenimis, vyras užspaudė pagalve savo neįgalios motinos nosį ir burną, nuo ko neįgali moteris, dėl ligos galėjusi tik pasyviai gulėti lovoje, mirė.
„Mes dirbame tokį darbą ir matome, kad ne tokių atvejų būna. Čia yra baisu, būti su žmogumi visą laiką vienoje patalpoje, kuris nei valgo, nei kilnojo rankas, nei kalbėjo. Jis padėjo mamai, nes jai nebuvo vilties nei išgyti, nei atsitaisyti. Jis padėjo jai išeiti“, – slaugos pragarą patyrusį Aleksandrą užstojo medikė.
A. Jegorovo advokatas tikina, kad mamos nužudymu kaltinamo vyro byloje yra juodu ant balto užfiksuoti duomenys - socialiniai darbuotojai viską žinojo ir Aleksandras ieškojo pagalbos. Bet valdiškai sistemai jo vargai nerūpėjo.
A. Jagerovą gina ir jo kaimynai. „Čia pas mus pernai renovaciją darė, kas darėsi tame bute, iš jo ėjo baisi smarvė ant viso namo. Darbininkai negalėjo būti tame bute“, – vyrui tekusią kančią apibūdino kaimynė. Tačiau taip valstybės pagalbos vyras ir nesulaukė…
Visą reportažą žiūrėkite: