• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skurstantiesiems padedančiam „Maisto bankui kai kurios parduotuvės perpus, o kitos net iki 80 procentų sumažino aukojamo maisto. Į „Maisto banko“ atiduotuves užsukę sunkiai besiverčiantys žmonės dabar ypač pasigenda pieno ir mėsos.

Skurstantiesiems padedančiam „Maisto bankui kai kurios parduotuvės perpus, o kitos net iki 80 procentų sumažino aukojamo maisto. Į „Maisto banko“ atiduotuves užsukę sunkiai besiverčiantys žmonės dabar ypač pasigenda pieno ir mėsos.

REKLAMA

Produktų sumažėjo, kai dalis prekybos tinklų pradėjo pardavinėti paskutinę dieną galiojantį maistą, kurį anksčiau atiduodavo labdarai. Dabar su paskutinės dienos produktais į „Maisto banką“ patenka ir baigusio galioti maisto, nors jo dalyti skurstantiesiems nebegalima.

Kaip pasakoja „Maisto bako“ klientai, ko gausi atiduotuvėje – loterija.

„Praeitą kartą pieno davė, tik tai, kad mėsos biškį mažiau“, – pasakojo vilnietis Vytautas.

Ne tik Vytautas, bet ir daugiau atėjusių žmonių skundžiasi, kad jau keli mėnesiai pieno ir mėsos atiduotuvės lentynose sumažėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Nors lentynose pieno ir mėsos trūksta, jų yra atiduotuvės sandėliuose. Tačiau „Maisto banko“ direktorius sako, kad žmonėms jų duoti negali, nes yra pasenę.

REKLAMA

„Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius aiškina, kad mėsos ir pieno atiduotuvėse sumažėjo nuo spalio, kai vienas prekybos tinklas nusprendė šiuos produktus pardavinėti iki paskutinės galiojimo dienos, iki tol paskutinę dieną nepardavinėdavo – atiduodavo labdarai.

Prekybininkams pradėjus pardavinėti paskutinės dienos galiojimo maistą atiduotuvės pieno, mėsos gauna nuo 50 iki 80 procentų mažiau nei iki tol, o kai kuriuos ir baigusius galioti.

REKLAMA
REKLAMA

„Vietoje to, kad gautume juos gerus, beveik gerų negauname, o gauname labai daug pasibaigusio galiojimo produktų“, – teigia S. Gurevičius.

Prekybos tinklas aiškina, kad tai, jog pasenę produktai patenka į atiduotuvę – žmogiška klaida, bet pakomentuoti atsisako. Gal tai – išties vienkartinė klaida, kad į „Maisto banką“ prekybininkai atiduoda pasenusio maisto? TV3 Žinios situaciją patikrino po savaitės – nuvykus į maisto atiduotuvę ir vėl rado pilnas dėžes negaliojančio maisto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jis turėjo pas mus atkeliaut 24 dieną, bet kadangi jis 24 dieną neatkeliavo, šiandien jau 26, jis atkeliauja 26, ir jau jo mes negali atiduoti žmogui, – sausio 26 dieną pasakojo S. Gurevičius. – Kas parodo, kad prekybininkas ne iki galo sąžiningas su mumis, jie juk sako, kad viską parduoda. Bet mes dažnu atveju gaunam pasibaigusio galiojimo produktus jau kitą dieną po galiojimo.“

REKLAMA

Randami ir metų senumo produktai

Prekybininkai prasitaria, kad vienas prekybos tinklas pardavinėti paskutinę dieną galiojančius produktus pradėjo, kai „Maisto bankas“ paprašė, kad už kiekvieną labdarai atiduodamą maisto kilogramą prekybos centras sumokėtų nuo 10 iki 50 centų degalams, kurių reikia produktams atsivežti. Mat kiti tinklai jau už tai susimoka. Tiesa, kiek jiems tai kainuoja, prekybininkai neatskleidžia.

REKLAMA

Prekybos tinklo „Rimi“ atstovė sako, kad beveik visą perpus nukainotą paskutinės dienos galiojimo maistą žmonės išgraibsto per pusdienį. 

„Ateina rytais, ateina pirmoje dienos pusėje, ką mes pastebime, kad iki 14 valandos tie patys kasdieniai einamiausi produktai, tokie, kaip mėsa, pienas, jie būna dažniausiai išperkami“, – teigia „Rimi“ atstovė Eglė Krasauskienė.

Nors prekybininkai sako, kad pasenusių produktų Maisto bankui beveik neatiduoda, tarp valgyti tinkamų produktų radome ir sausų pusryčių, kurių galiojimo laikas baigėsi prieš metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Maisto banke“ randamas ir prieš metus pasenęs pomidorų padažas. Tiesa, tokie radiniai – retenybė, o štai pieno, kaip sako „Maisto banko“ vadovas – kas dešimtas baigęs galioti. Tokio maisto skurstantieji negauna – jis utilizuojamas.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Darbo banką, o ne maisto steigti reikia. Už atiduotuvėms skirtą maistą kiti sumoka dvigubai pirkdami ir mokėdami mokesčius. Parama turėtų būti teikiama tik ligotiems, kurie negali dirbti. O visi kiti turėtų užsidirbti
Šunauja sunaudos visą šūdą, nes gyvename gerovės valstybėje, visą tą maistą reikia seimui įsteigti kokia parodė, tegul jie ryja ir dar ožį pamaitina
Shalis parduodanti nebegaliojanti maista nebesaugo nuo prekybininku gudrybiu. Yra mase zmoniu kurie nukencia, nestebedami pagaminimo datos.
Totalus istatymo nusigrybavimas. Mes patys nezinom ka perkam. O statistikoje, pradejom vartot be galiojimo maistu. Apsurdas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų