Osamos bin Ladeno nužudymas Pakistane prilyginamas „piktybinio naviko“ pašalinimui pasaulyje. Tačiau tai dar ne pabaiga – bus imtasi kitų veiksmų susidoroti su „Al Qaedos“ nariais ir vis didėjančia jų šalininkų grupe, kurie smurtu ir teroru nori įgyvendinti savo žiaurius tikslus.
Laimei, O. bin Ladenas nužudytas tuo metu, kai Islamo pasaulis ėmė drebėti dėl jo fanatizmo teorijos, kuria jis reikalavo demokratinio įgalinimo, „Arabų Pavasario“ revoliucijos. Tačiau ar įmanomas demokratijos įvedimas Egipte, Tunise, Sirijoje, Jemene ir kitose Arabijos pusiasalio šalyse?
Dar prieš O. Bin Ladeno nužudymo operaciją „Al Qaedos“ nariai revoliucijomis stengėsi susilpninti teroristų judėjimą Islamo pasaulyje. Nežiūrint į tai, koks buvo revoliucijos galutinis rezultatas, ji padėjo atskleisti O. bin Ladeno ir jo pasekėjų filosofiją ir ideologiją, kuri pasirodė esanti ne tik neteisinga ir nežmoniška, bet ir netinkama siekiant suteikti geresnes sąlygas paprastiems musulmonams.
Milijonas susivienijusių arabų protesto metu teigė, kad arabų ir islamo orumas jiems yra kur svarbiau už žmogiškumą. Nesvarbu kokiu būdu, ar karais ar teroru, jie bet kokia kaina atstatys O. bin Ladeno kalifatą. Galų gale „Arabų Pavasario“ protestuotojams neprireikė pasinaudoti islamu, kad pasiektų savo tikslų. Jie nelaukė pagalbos iš Dievo, tiesiog viską perėmė į savo rankas ir taikiai susidorojo su engėjais. Arabų revoliucija žymi pliuralistinį ir poislamistinį režimą.
Dabar Amerikai susidorojus su O. bin Ladenu, ji neturi atidėlioti ir kitų represinių veiksmų prieš „Al Qaeda“, kuri skatina Saudo Arabijos vahabizmo vystymąsi (vėliau pavadintą džihadu). Nepaisant dešimtmetį trukusio teroro karo vakaruose bei Saudo Arabijos ir Amerikos ilgalaikės sąjungos, vahabizmas ir toliau finansuoja Islamo ideologijos plėtrą visame pasaulyje.
Gimęs ir augęs Saudo Arabijoje, O. bin Ladenas, pats yra savo ideologijos „produktas“. Jis nesiekė racionalizuoti religijų, bet buvo vienas iš vahabizmo pradininkų.
1980 metais Saudo Arabija investavo 75 milijonus dolerių džihado propagavimui, buvo steigiamos specialios mokyklos, mečetės ir labdaros visame Islamo pasaulyje. Tokias programas vykdymą Saudo Arabija pratęsė po teroro išpuolių 2001, rugsėjo 11-ąją. Daugiašalio islamo politinio judėjimai paskatino internetinių svetainių kūrimą apie džihadą.
Rugsėjo 11-osios teroristus, džihado ideologijos šalininkus, pats O. bin Ladenas paskatino atlikti ir teroro aktą Amerikoje. 15 šiam aktui atrinktų vyrų buvo kaip ir Osama kilę iš Saudo Arabijos. Šiandien Saudo Arabijoje taip pat egzistuoja potenciali teroristų grupuotė, kuri remiasi vahabizmo idėjomis.
Taigi reali kova buvo ne su O. bin Ladenu, o su Saudo valstybės remiama ideologija. Pats O. bin Ladenas paprasčiausiai atspindėjo įtvirtintos ideologijos žiaurumą.
O. bin Ladeno „likvidavimas“ gali sukelti kitų diktatorių represijasiš Libijos iš Jemeno, tačiau Amerika palaiko „Arabų Pavasario“ revoliuciją, kuria norima susidoroti su žiauriais diktatoriais ir raginama sukurti normalias demokratines teises paprastiems piliečiams.
„Al Qaeda“ ir demokratija du nesuderinami dalykai. Tiesą sakant, O. bin Ladeno mirtis turėjo atverti akis Islamo bendruomenei ir paskatinti tokiam judėjimui, pasipriešinimui Arabijos diktatorių režimui.
Rašo Mai Yamani yra Saudo Arabijos mokslininkė ir rašytoja, paskutinė jos knyga „Islamo lopšys“