Garsiausių kriminalinių bylų, istorijų tyrinėtojo Youtube paskleistoje vaizdo medžiagoje matyti, kaip 1989 metų kovą (likus metams iki Lietuvos nepriklausomybės atgavimo) Kaune buvo sulaikyti vieni iš pirmųjų šalies reketininkų. Dabartinės kartos atstovams tokie nusikaltimai kelia nusistebėjimą, bet tuomet dar pradedantys nusikaltėliai buvo sulaikyti su to laikmečio pinigais – sovietiniais rubliais viename iš Kauno pramoninio rajono butų.
Legendinė trijulė
Šioje unikalioje ir iki šiol dar nė viename televizijos kanale neparodytoje vaizdo medžiagoje užfiksuoti du tuometinių reketininkų sulaikymo momentai.
Kai kurie praktikuojantys advokatai D. Dargiui yra prasitarę, kad šita vaizdo medžiaga, kaip mokomoji priemonė, dar prieš gerą dešimtmetį buvo ne kartą prasukta Kauno policijos mokykloje per tuomet vykusias paskaitas.
Sovietinių laikų nuotaikas atspindinčioje medžiagoje aiškiai matosi agresyviai nusiteikusi nusikaltėlių trijulė. Tačiau pričiupti tuometinės milicijos darbuotojų jie atrodo sutrikę bei pasimetę. Šios trijulės asmenys – vėlesniais metais plačiai nusikaltėlių pasaulyje išgarsėję Kauno Žaliakalnio rajono veteranai.
Kęstutis Liukaitis arba Liukas vėlesniais laikais tapo netgi šiandien dažnai žiniasklaidoje linksniuojamos Kauno Agurkinių gaujos įkūrėju, bene pirmuoju jos bosu. Kaune kalbama, kad jis buvo savotiškas – buvusios pramogų garsenybės Marinos Bui – Velečkienės vyro Agurkinių lyderio Sauliaus Velečkos, pravarde Agurko, kontrabandos reikalų mokytojas. Šiauliuose kalinamas S. Velečka laukia teismo pabaigos Klaipėdos apygardos teisme. Pats Liukas vienu metu buvo tapęs netgi liudytoju ir policijai suteikęs nemažai duomenų apie Agurkinių nusikaltimus, tačiau neseniai atsisakė savo parodymų teisme. Liuko sūnus – plačiai išgarsėjęs kovinio sporto profesionalas.
Kitas vaizdo medžiagoje matomas itin agresyvios išvaizdos Algirdas Žemaitis, pravarde Kukas ilgus metus buvo pelnęs reketo pradininko etiketę. Tačiau 2009-ųjų kovą buvo nušautas vieno kauniečio bute, kai pernelyg padauginęs alkoholio kibo į namų šeimininko atlapus. Galiausiai krito nuo buto savininko paleistų šūvių. Daugeliui Kuką pažinojusių asmenų, ši mirtis iki šiol kelia neatsakytų klausimų.
Bene vienintelis iš trijulės Vytautas Matusevičius arba Matas vėliau tapo verslininku ir visiškai atsiribojo nuo kriminalinio pasaulio. Neoficialiomis žiniomis, vyras Kaune valdo keletą neblogai vertinamų nekilnojamojo turto objektų.
Antroje vaizdo medžiagos dalyje gerai matomas vieno iki šiol nežinomo jaunuolio sulaikymas. Jo suėmimas primena garsiausių Rusijos kriminalinių serialų scenas, nes išties įspūdingai atrodo judrioje gatvėje iš moters pinigus paėmusio jauno vyro sulaikymas, kai jį vienu metu prigriebia ir ant žemės suraito gausus būrys neuniformuotų kriminalistų.
Vaizdo medžiagą paskelbęs D. Dargis prašo atsiliepti visų, kurie žino šio sulaikytojo asmens vardą ir pavardę ar bent dabartinį likimą. Žurnalistas sako, kad pats šiame vaizdo įraše sulaikytas jaunuolis galėtų su juo susisiekti per šiandien visagaliu laikomą socialinį tinklą Facebook.
Kauno mafijos biblija
Pirmieji keturi D. Dargio knygos „Tikroji Daktarų istorija“ leidimai, pasirodę 2010, 2011 ir 2015 metais, netrukus buvo iššluoti iš visų Lietuvoje ir užsienyje veikiančių parduotuvių, knygynų lentynų ar internetinių parduotuvių. Nepaisant skandalingai pagarsėjusios Kauno Daktarų šeimynos mėginimų teismuose uždrausti šios knygos pasirodymą, prekybą, iš viso ji buvo išplatinta daugiau nei 50 000 egzempliorių tiražu! Tai savotiškas pasiekimas bei vienareikšmiškas rekordas lietuvių autorių knygų leidybos versle.
Kaip pasakojo žurnalistas, rašytojas D. Dargis, tą 2010-ųjų gegužę šią knygą su tuometiniais leidėjais išleido visiškai spontaniškai, ir nesitikėdamas kažkokio ypatingo uždarbio. „Tiesą sakant, nebuvo jokių ypatingų tikslų. Prisiminkime, kad tuomet visoje Lietuvoje ir žiniasklaidoje ištisai skambėjo pranešimai apie Kauno marių pakrantėje paslaptingai surastą ir jau mirusį Drąsių Kedį ir faktiškai visą Lietuvą suskaldžiusią Garliavos pedofilijos dramą. Mano kolegos žurnalistai visi dirbo tik prie tos temos. Tuo tarpu aš kaip visada nusprendžiau eiti kitu, o ne tuo pačiu daugelio pramintu keliu ir tokiu tikrai gana nedėkingu momentu surizikavau išleisti savo pirmąją knygą. Bet sakyčiau, kad iš dalies padarėme nemažą paslaugą - bent trumpam žmones atitraukėm nuo šios nemažas aistras sukėlusios istorijos. Atrodo rizika pasiteisino, mat per pirmas penkias dienas, mano ir knygos leidėjų, nuostabai pardavėme net 5 000 egzempliorių. Šiais laikais daugelis lietuviškų knygų autorių tokius kiekius parduoda tik per kelis mėnesius ar net pusmetį. Galiausiai sekė net penki šios knygos leidimai”, - šiandien prisimena iš viso beveik 100 tūkstančių egzempliorių tiražu visas savo knygas išpardavęs D. Dargis.
Kai kurie šios knygos pasakojimai, situacijos detaliai atpasakotos, ekranizuotos ir parodytos 2014 metų pradžioje per TV3 rodytame dokumentiniame televizijos seriale „Mafijos kronikos“.
„Tikroji Daktarų istorija“ – tai ne vien tik pasakojimas apie garsiausią visų laikų Lietuvos organizuotų nusikaltėlių gaują – Daktarus ir jos pagrindinius veikėjus, bet ir visos Kauno kriminalinės istorijos paveikslas. Čia paminėti ne tik garsiausi nuo sovietmečio iki pastarųjų dienų kriminalinėse suvestinėse pasižymėję Kauno nusikaltėliai, teisėsaugos pareigūnai, bet ir skandalingai pagarsėję, XX a. paskutinį dešimtmetį, laukinio kapitalizmo laikais, suklestėję šalies visuomenės veikėjai, verslininkai, bankininkai.
Iki šiol vis dar Lietuvos knygynuose galima įsigyti ir naujausią, pernai gruodį išleistą D. Dargio knygą „Juodosios mafijos našlės“. Ji tapo viena originaliausių ir graibstomiausių pastarojo pusmečio lietuviškų autorių knygų. Šeštojoje savo knygoje rašytojas D. Dargis gilinasi ir atskleidžia, ką reiškia būti mafijos veikėjo moterimi. Apklausęs 1990–2015 metais visoje Lietuvoje nuskambėjusių „tamsių“ arba neatskleistų bylų dalyves bei liudininkes, autorius nuodugniai pateikia motinų, žmonų, meilužių, sugyventinių, vaikų motinų bei našlių paveikslus.