„Norėjosi, kad su lengvata šildymui būtų baigta, tačiau rinkėjams vėl siūlomas toks tarpinis saldainiukas (....) Finansinis siūlomos lengvatos efektas gyventojams bus labai nedidelis, tuo metu (mokesčių - BNS) sistemą papildomai apkrausime nauju 15 proc. PVM tarifu“, - BNS sakė Marius Dubnikovas.
Anot jo, jei PVM lengvata šildymui bus sugrąžinta jau šių metų rudenį, kaip dabar yra planuojama, biudžete reikės numatyti lėšų negautoms pajamoms kompensuoti.
„Pinigų reikės numatyti, biudžetui tai įtakos turės, tačiau ta įtaka tikriausiai bus labai nedidelė (...) Nematau aš šiame siūlyme kažkokio labai didelio privalumo ar minuso, tik kartais atrodo, kad tai tampa darbu dėl darbo, mes vėl ir vėl įsiveliame į diskusijas, kurios nekeičia mūsų gyvenimo“, - teigė M.Dubnikovas.
„Šildymo lengvata tikrai nėra socialiai orientuota, tačiau tie, kuriems jos nereikia, šios lengvatos net negali atsisakyti“, - pridūrė jis.
Tai, kad lengvatinis PVM tarifas šildymui galėtų siekti 15 proc., trečiadienį pranešė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Anot jo, gerai surenkant biudžeto pajamas, tam yra finansinių galimybių.
Socialdemokratams nepalaikant urėdijų reformos, „valstiečiai“ antradienį užsitikrino opozicinių konservatorių paramą, kartu pažadėdami mažesnį PVM tarifą šildymui jau šių metų rudenį. Premjeras Saulius Skvernelis antradienį tvirtino, kad lengvatos tarifas bus kitoks, ne 9 proc., kuries galiojo iki šių metų birželio.
Norėdama taikyti 15 proc. PVM lengvatos tarifą, Lietuva turės gauti Europos Komisijos leidimą. Anot S.Skvernelio, dėl to jau deramasi.
Dabar 9 proc. PVM tarifas taikomas knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams, viešbučiams, laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams, keleivių vežimui, o 5 proc. – tik kompensuojamiems vaistams ir nekompensuojamiesiems, kainuojantiems daugiau negu 300 eurų.
Šildymui nuo birželio taikomas įprastas 21 proc. PVM tarifas.