Praėjusią savaitę Panevėžio rajone esančioje stovykloje „Vaikystės šilelis“ paskaitoje apie alkoholio ir kvaišalų žalą dalyvavęs Seimo narys Linas Karalius vėl prisikalbėjo.
Šį kartą renginyje, į kurį susirinko įvairaus amžiaus paauglių, politikas bandė populiariai išaiškinti alkoholio žalą, bet, sprendžiant iš vaikų reakcijos, jam tai nelabai pavyko.
Pastaruoju laiku politikas išgarsėjo savo silpnomis chemijos žiniomis – per savo surengtą paskaitą vienoje Klaipėdos mokykloje neteisingai užrašė alkoholio formulę.
„Vaikystės šilelyje“ politikas ją užrašė teisingai, tačiau pats žinių perteikimas atrodė komiškai. Jeigu būtų dalyvavę ir vaikų tėvai, vargu ar jie būtų patenkinti seimūno paskaita.
„Aš žinau, kaip atsiranda alkoholis, ir mielai jums papasakosiu. Užrašysiu formulę, ją rašydamas suklydau, tai rodė televizijos, ir jos nebepamiršiu“, – paskaitą pradėjo Seimo narys ir ant popieriaus užrašė: C2H5OH.
Lygino su šlapimu
Papasakojęs, kaip mielių bakterijos vynuoges paverčia vynu, L.Karalius ėmė lieti fantaziją.
„Alkoholis yra kaip sisalas. Bakterijos valgo cukrų ir sisioja. Taip daro, kol tų sisalų atsiranda labai daug, ir koncentracija pasiekia 11 procentų. Tada jos savo sisaluose užspringsta ir nudvesia. Tie sisalai yra nuodingi, ir bakterijos, plaukiodamos tuose nuoduose, nusinuodija. Tada jos negyvos sukrenta į dugną. Tas sisalas labai pradėjo patikti žmonėms ir šie jį pradėjo gerti. Jiems apsisuka galva, bet jie nežino, kad tai yra sisalai. Manau, kad šioje salėje sėdi protingi vaikai, kurie šlapimo negeria ir visokių nesąmonių nevalgo“, – kalbėjo L.Karalius.
Patiko ne visiems
Paskui Seimo narys vaikams papasakojo, kaip alkoholiniuose gėrimuose atsiranda angliarūgštė. Kaip pavyzdį politikas prisiminė savo vizitą Rusijoje, Krasnodaro srityje, kur gaminamas šampanas.
„Skaičiau, kad mergaitės, kurioms po keturiolika penkiolika metų, labai mėgsta gerti „fizus“ ir šampanus, kuriuose daug burbuliukų. O ar žinote, iš kur jie? Greičiausiai nežinote, o aš žinau. Žmonės renka vynuoges, spaudžia sultis ir jas supila į storo stiklo butelius. Prileidžia ten bakterijų, butelį užkiša kamščiu ir užkasa. Vėliau tuos butelius atkasa ir staigiai pašviečia. Tuomet bakterijos iš išgąsčio pradeda gadinti orą ir nudvesia. Tie atsiradę burbuliukai – pagadintas oras. Taigi merginos geria ne šampaną, o bezdalus“, – savo „žinias“ nepilnamečiams perteikė L.Karalius.
Kai kuriems tokia seimūno paskaita patiko ir jie L.Karaliaus informaciją priėmė juokdamiesi. Tačiau politiko kalba suprantama buvo ne visiems.
„Šneka ir nusišneka“, – neiškentęs replikavo maždaug dešimties metų berniukas.
Mantas TOMKŪNAS