• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Orams atšalus, lietuviai traukia iš stalčių nosinaites, lekia į parduotuves imbiero ir citrinos, tačiau šios priemonės akimirksniu nesuveikia – kostintys ir nosis varvinantys kolegos tokiu metu tampa norma. Dažnai darbuotojai, norėdami pasirodyti šaunūs ir atsakingi, net su temperatūra eina į darbą, tačiau taip jie tik išnešioja virusus po ofisą, o ir patys pasveiksta lėčiau. Todėl reikia ne tik dirbti atsakingai, bet ir sirgti.

Orams atšalus, lietuviai traukia iš stalčių nosinaites, lekia į parduotuves imbiero ir citrinos, tačiau šios priemonės akimirksniu nesuveikia – kostintys ir nosis varvinantys kolegos tokiu metu tampa norma. Dažnai darbuotojai, norėdami pasirodyti šaunūs ir atsakingi, net su temperatūra eina į darbą, tačiau taip jie tik išnešioja virusus po ofisą, o ir patys pasveiksta lėčiau. Todėl reikia ne tik dirbti atsakingai, bet ir sirgti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

TV3 televizijos generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė sako, kad sirgti atsakingai – tai yra, likti namuose, kai sergi – verta dėl dviejų labai svarbių dalykų. Pirmiausia, kalba ji, sirgti atsakingai reikia dėl savęs, kad liga nesikompiliuotų, o kitas dalykas – tai reikia daryti ir dėl kolegų.

REKLAMA

„Taip, galbūt tu sirgdamas ir ateidamas į darbą demonstruosi, kaip tu atsakingai dirbi, bet, iš kitos pusės, tavo kolegos gali nukentėti ir patys apsikrėsti. Atsakingas sirgimas yra aktualu ne tik darbe, bet ir mokyklose, darželiuose. Pati turėdama vaikų, matau ir pykstu, kai į darželius ir būrelius tėvai veda sergančius vaikus. Vaikai daug greičiau suserga, todėl dėl vieno neatsakingo tėvelio, kuris į darželį atveda smarkiai sergantį vaiką, suserga kiti, o tai daro įtaką ir tėvelių darbui“, – dalinasi mintimis L. Blaževičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Siūlo dirbti iš namų

Todėl TV3 vadovė, pamačiusi sergantį kolegą darbe, visada jam pasiūlo dirbti iš namų, nes technologijos šiais laikais leidžia tai daryti.

„Darbuotojas bus nei geresnis, nei blogesnis, jei jis padirbės iš namų – kaip tik apsaugos savo kolegas nuo ligų. Mūsų ofisas yra atviras, sėdime ne kabinetuose. Smagu, kad žmogus nori eiti į darbą, bet raginu pagalvoti ir apie savo sveikatą, ir apie kitų. Be to, pabuvęs keletą dienų namuose, daug greičiau pasveiksti – tai sakau iš savo patirties“, – kalbėjo L. Blaževičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laidų vedėjus mobilizuoja adrenalinas

Televizijos generalinė direktorė sakė, kad TV3 žvaigždės – laidų ir žinių vedėjai – taip pat kartais suserga, tačiau pašnekovė džiaugiasi, kad tai būna labai retai.

„Yra buvę situacijų, kai dėl aukštos temperatūros, dėl ligos teko ieškoti sprendimų, kuo pakeisti laidos vedėją. Tokių situacijų neplanuojame, tad, jeigu suserga vedėjas, ekspromtu reaguojame ir keičiame jį kitu žmogumi. Visgi laidų vedėjai yra tokie geri aktoriai, kad kartais net nesupranti, jog jie serga. Per televiziją jau matome galutinį rezultatą o mes, kaip televizija, net ne visada žinome, kada serga laidų vedėjai, nes laidas gamina prodiuserinės kompanijos“, – pasakoja L. Blaževičiūtė.

REKLAMA

TV3 vadovė džiaugiasi, kad didieji televizijos projektai praeina pakankami sklandžiai. Galbūt, svarsto pašnekovė, taip yra ir todėl, kad vedėjus mobilizuoja adrenalinas, kurio šiame darbe netrūksta.

„Tiesioginių transliacijų metu laidų vedėjai gauna gerą adrenalino dozę, kuri net fiziškai mobilizuoja žmogų – gal dėl to ir serga šie žmonės žymiai rečiau. Smagu, kad, pavyzdžiui, tokie žmonės kaip Naglis Šulija, yra geros sveikatos, ir jį pakeisti reikia dėl atostogų, o ne dėl ligos.

REKLAMA

Taip, biure žmonės serga, mes sėdime vienoje erdvėje. Tais etapais, kai virusai siautėja mieste, žmonės serga ir čia, tačiau su laidų vedėjais tokios tendencijos nesame pastebėję“, – kalba L. Blaževičiūtė.

Kiekvienas save pažįsta

TV3 generalinė direktorė sako, kad nėra vienareikšmio atsakymo, ar žmogus, kuris neturi temperatūros, tačiau sloguoja, kosti, skundžiasi gerklės skausmu, turėtų likti namie. Pasak jos, kiekvienas žmogus save pažįsta pakankamai gerai ir žino, kada čiaudulys jau reiškia ligą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš jau žinau, kada sirgsiu – tada jau geriau greičiau eiti namo, gerti karštos aviečių arbatos ir gulti į lovą. Aš pati, jeigu jaučiu, kad nešioju virusus, į darbą neinu, o dirbu iš namų. Kadangi turiu mažų vaikų, sergu dažnai, tačiau ligoms neleidžiu įsisiautėti – vaikams sergant kelias dienas, einame daryti kraujo tyrimų“, – kalbėjo ji.

REKLAMA

Profilaktika

L. Blaževičiūtė sako, kad TV3 savo darbuotojams, siekiant užkirsti kelią ligoms, yra suteiktos sąlygos tikrintis sveikatą darbe, norintys yra paskiepijami nuo gripo, taip pat į kompaniją atvyksta svečiai, kurie pasakoja apie fizinį aktyvumą.

REKLAMA

„Bendroje erdvėje dirbantys kolegos yra susitarę, kad kasdien ketvirtą valandą būtų vėdinamos patalpos. Sveikata mums svarbi, todėl ofise pamatau vis mažiau sergančių žmonių – tokie lieka namuose. Manau, kad sirgti ir eiti į darbą – savanaudiška. Niekam nepatinka sirgti ir gulėti lovoje, smagiau eiti į darbą, tačiau daug geriau yra greičiau pasveikti ir dirbti efektyviau negu eiti į darbą, nes nori socializuotis“, – kalbėjo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kada darbe geriau nesirodyti

Baltupių šeimos medicinos centro gydytojas Dainius Jakučionis sako, kad nėra vienareikšmiško atsakymo, ar peršalus, tačiau neturint temperatūros, reikia eiti į darbą, ar ne:

„Tai priklauso nuo susitarimo su darbdaviu. Darbdavys gali leisti pora dienų darbuotojui pabūti namuose ir dirbti iš namų arba tiesiog nedirbti. Jeigu žmogus yra sloguojantis, čiaudintis, jo akys yra paraudusios, jis yra aktyvioje ligos fazėje, tuomet jis užkrečia kitus žmones. Kiti žmonės gali užsikrėsti arba ne – tai priklauso nuo kitų imuniteto. Be to, pačiam žmogui geriau būti namuose, nes jis nekontaktuos su dar kitais sukėlėjais, be to, patirs mažiau streso“, – kalbėjo D. Jakučionis.

REKLAMA

Šeimos gydytojas pažymi, jei toks sloguojantis ir čiaudintis žmogus į darbą ateina aktyviu gripo sezonu, dauguma kolegų gali pasigauti virusą, bet, jeigu tai yra bendra sloga, kai negalavimas susitelkęs viršutiniuose kvėpavimo takuose, tai nėra labai pavojinga ar užkrečiama.

„Ar kolegos užsikrės, priklausys nuo jų imuniteto – silpno imuniteto žmonės, kurie savimi nesirūpina, nesigrūdina, valgo nesąmones, nesportuoja, greičiau gali pasigauti virusą, o stipresni – ne“, – kalbėjo gydytojas.

REKLAMA

D. Jakučionis sako, kad dabar žmonės sirgdami elgiasi įvairiausiai:

„Yra žmonių, kurie vos pajutę pirmosios slogos požymius, kai nieko blogo ten nėra, jau norėtų neiti į darbą, o yra žmonės, kurie prakosti, praserga visa laiką, net su temperatūra nueina į darbą, išsikapsto patys ir nesikreipia pas gydytojus. Ką pastebiu, kad jaunesni žmonės dažniau ateina besiskųsdami savo sveikata, peršalimu“, – sakė pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA

D. Jakučionis pažymi, kad, jei žmogus, turėdamas temperatūros, vis tiek eina į darbą, jis elgiasi neatsakingai tiek savo, tiek kitų kolegų atžvilgiu, bet jei žmogus tik pakosti, jis gali eiti į darbą.

„Jeigu žmogus eina į darbą, jis turi vis tiek elgtis atsakingai – čiaudėti į alkūnę, ne į rankas, nes po to žmogus liečia kitus daiktus, kuo naudojasi ir kiti žmonės. Taip pat reikia ypač dažnai plauti rankas“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų