Vienoje seniausių Lietuvos totorių gyvenviečių Raižiuose, Alytaus rajone, buvo atidengtas Paminklą kunigaikščiui Vytautui Didžiajam.
Sprendimą statyti paminklą 2007 m. priėmė Lietuvos totorių bendruomenių sąjunga, nusprendusi įamžinti šio iškilaus valdovo, Lietuvos totorių globėjo, atminimą. Tuo tikslu buvo įsteigtas ir įregistruotas Vytauto Didžiojo paminklo pastatymo fondas, kuris kreipėsi į Lietuvos totorių bendruomenės narius ir Lietuvos gyventojus, kviesdamas aukoti būsimam paminklui.
Istoriniame Žalgirio mūšyje kartu su Lietuvos ir Lenkijos kariuomenėmis dalyvavo totorių raiteliai, vadovaujami Aukso Ordos chano Tochtamyšo sūnaus caraičio Dželal-ed-Dino. Paminklas Vytautui Didžiajam įprasmins bendrą lietuvių ir totorių istoriją, kovas už Lietuvos valstybės nepriklausomybę. Paminklo viršutinėje dalyje įkomponuoti Gedimino stulpai ir totorių simbolis – Tarak Tamga, vidurinėje dalyje Vytauto Didžiojo valdymo, totorių atsikėlimo į LDK ir Žalgirio mūšio metai, apatinėje dalyje užrašas – „Vytautas Didysis – Lietuvos valdovas“.
Paminklas 5.20 m. aukščio, atliktas iš tamsiai pilko granito. 2009 m. rugsėjo 4 d. į būsimojo paminklo pamatus buvo įleista kapsulė su laišku ateinančioms kartoms, kurioje surašyta informacija apie Žalgirio mūšio svarbą, kunigaikštį Vytautą Didįjį bei totorių atsikėlimo į LDK bei jų gyvenimo Lietuvoje istorija.
Paminklo autorius - skulptorius Jonas Jagėla.