• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Studentų bendrabučiai ir pašėlusios linksmybės – šios dvi sąvokos, regis, yra neatskiriamos viena nuo kitos. O juk kada jeigu ne dabar! Taip greičiausia atsakytų dauguma studijuoti iš visų Lietuvos miestų ir miestelių suvažiavę jaunuoliai.

95

Studentų bendrabučiai ir pašėlusios linksmybės – šios dvi sąvokos, regis, yra neatskiriamos viena nuo kitos. O juk kada jeigu ne dabar! Taip greičiausia atsakytų dauguma studijuoti iš visų Lietuvos miestų ir miestelių suvažiavę jaunuoliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt apsilankė viename Vilniaus universiteto bendrabutyje ir pasikalbėjo su ten gyvenančiais studentais. Nors dauguma bendraudami su žurnalistu šiek tiek jaudinosi ir kuklinosi, tačiau jų akyse žibėjo vienas ir tas pats – jaunatviškas maksimalizmas.

REKLAMA

Žaidimas „Tiesa-Drąsa“ – dar populiarus

Iš Šiaulių atvykęs 22 metų informacinių technologijų studentas Mindaugas net nesudvejojo teigdamas, kad barakas studentams yra pati geriausia vieta. „Priskiriu save prie senbuvių. Esu ketvirtakursis. Prieš atvykdamas net nedvejojau, kur gyvensiu. Barake galima susipažinti su labai įdomiais žmonėmis. Įsikūrėme su vienu pažįstamu, tame pačiame kambaryje ir gyvename iki šiol. Tik trečias „sugyventinis“ vis keičiasi“, - pasakojo Mindaugas.

REKLAMA
REKLAMA

Apie studentų vakarėlius ar išdaigas Mindaugas papasakoti daug negalėjo: „Kartais būna, kartais nebūna. Visi linksminasi, kaip nori. Dažnai studentai žaidžia „Tiesą arba drąsą“, tai karta buvo net į mūsų šaldytuvą įlindę ir patikrinę jo turinį. Kiti išgėrę buvo gėlių vazoną atitempę iki mūsų durų. Tokie nedideli vandalizmo atvejai. Dar studentai žaidžia „Killerį“ ir „Mafiją“.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Portalo tv3.lt pašnekovas įsitikinęs, kad dažniausiai taip daroma siekiant padaryti įspūdį merginoms. O gražių merginų, anot Mindaugo, bendrabutyje tikrai netrūksta. „Tikrai taip, daug gražių panelių. Bet turiu merginą, tai nesidairau į kitas“, - užtikrino Mindaugas.

REKLAMA

Pasiteiravus dėl nepatogumų gyvenant bendrabutyje Mindaugas įvardijo tik keletą dalykų: „Buvo atvejų, kai reikėjo kažkur labai skubiai išeiti, o prie dušo buvo didelė eilė. Dar blogai, kad labai mažai skalbimo mašinų. Maža to, už kiekvieną skalbimą reikia mokėti papildomai. O ir išsidžiaustyti skalbinių nelabai yra kur.“

REKLAMA

Mindaugas tikino, kad tvarka Didlaukio gatvėje esančiame bendrabutyje yra griežta. „Būna visko, bet studentai prisibijo barako valdžios. Nenori, kad būtų išmesti. Galiu pasakyti, kad čia gerokai tvarkingiau nei, pavyzdžiui, Saulėtekio barakuose“, - pokalbį užbaigė Mindaugas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaikinai beldžiasi į studenčių duris

Trečio kurso studentė Aušra kremta politikos mokslus. Iš Šilutės atvykusi mergina iš pradžių gyveno Saulėtekyje esančiame bendrabutyje, bet po pusmečio persikraustė į Didlaukio gatvę. „Atvykusi į Saulėtekio bendrabutį patyriau šoką. Ten aplinka baisi, labai tamsu, netvarkinga ir šalta. Pusei aukšto buvo tik vienas dušas ir vienas tualetas. Dažnai susidarydavo eilės. Vienintelis Saulėtekio bendrabučio pliusas – geras susisiekimas. Gyvenant čia yra sunkiau, bet tikrai nesigailiu persikrausčiusi“, - pasakojo Aušra.

REKLAMA

Mergina pasidžiaugė, kad Didlaukio bendrabutyje yra budėtojas, kuris prižiūri tvarką: „Kambariai suskirstyti blokais, tikrai daug ramiau. Tuo tarpu Saulėtekyje dažnai vykdavo išgertuvės, būdavo triukšmaujama.“

Vaikinai, anot Aušros, čia pakankamai ramūs ir tvarkingi. Nors, žinoma, pasitaikė atvejų, kai naktimis jie bandė belstis į merginų kambario duris: „Žinoma, pabando laimę (juokiasi – aut. past.). Bet nėra įkyrūs.“

REKLAMA

Studentė tikino, kad bendrabutis itin atgyja prie sesiją. Tada prasideda išdaigų ir išbandymų metas. „Prieš sesiją dažniausiai pasigendi įvairiausių daiktų. Buvo koridoriuje paliktus skėčius, kad su „Fairy“ apipila, tai lietui lyjant jie dar ir kaip užputoja“, - juokėsi Aušra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po „baliaus“ – priverstinė „dieta“

Ketvirto kurso studentas Tomas iš Kėdainių pasakojo, kad pirmaisiais metais jam teko ir pačiam dalyvauti studentiškose linksmybėse, bet su laiku teigė surimtėjęs.

„Pirmieji įspūdžiai Vilniuje buvo patys geriausi. Iš pradžių pagyvenau pas seserį, o po savaitės persikėliau į bendrabutį. Daug įdomių žmonių čia sutikau. Per ketverius metus pasikeitė jau devyni kambariokai“, - prisiminė Matematiką ir matematikos taikymus studijuojantis jaunuolis.

REKLAMA

Tomas nesiskundžia gyvenimo sąlygomis barake, nors ir atkreipė dėmesį į tam tikrus niuansus: „Bendrabutis yra pakankamai tvarkingas. Gal tik į virtuvę įeiti kartais būna nelabai malonu. Kiekvieną kartą vis kitoks vaizdas. Jei pataikai ateiti tada, kai valytoja būna sutvarkiusi, tada viskas gerai, priešingu atveju... Bet žiemą tikrai nebūna šalta. Su šortais galima po kambarį vaikščioti.“

REKLAMA

Tomas pasakojo, kad pirmuosiuose kursuose yra pasitaikę atvejų, kai po gero „baliaus“ tekdavo valgyti tik makaronus ir bulves, nes nelikdavo pinigų. „Mėgdavome su draugais paprastus vakarėlius. Tuomet susirinkdavo kambaryje iki 10 žmonių. Teko dalyvauti ir viename vakarėlyje, kuris įtraukė didžiąją dalį bendrabučio gyventojų. Mums tada smagu buvo, bet administratoriui, akivaizdu, tai nepatiko. Po to jis dar ilgai vaikščiojo po kambarius ir tikrino, ar neturime paslėpę alkoholinių gėrimų“, - teigė ketvirto kurso studentas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pats teigė šunybių nekrėtęs, bet yra tekę rasti tualete „pasodintą“ gėlių vazoną arba be priežasties išpurkštą gesintuvą.

 

Norėjo išbandyti savarankišką gyvenimą

Pirmo kurso studentė Gintarė į sostinę persikraustė iš Lentvario. Nors atstumas iki Vilniaus yra minimalus, tačiau mergina teigė norėjusi išbandyti savarankišką gyvenimą. „Susikroviau visus daiktus ir tėtis atvežė mane į bendrabutį. Mama gana neigiamai reagavo, kad išvykstu iš namų. Bet norėjau daugiau atsakomybės. Dabar jau visi laimingi“, - pasakojo 20-metė pirmakursė.

Mergina pasakojo, kad atvykus į bendrabutį jos niekas itin nenustebino: „Bendrabutis yra bendrabutis. Apsigyvenau su pirmakurse ir ketvirtakurse merginomis. Tai labai gerai, nes ketverius metus bendrabutyje gyvenanti mergina mums daug pagelbėjo, nes žinojo kaip ir kas čia vyksta.“

Svarbiausia, anot Gintarės, nepalikti daiktų virtuvėje: „Nes koks puodas gali imti ir prisvilti (juokiasi – aut. past.). O šiaip tai viskas tikrai yra puiku. Minčių kažkur kraustytis tikrai neturiu. Pigiau niekur nerasiu. Bent jau kol kas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų