• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos rusų sąjunga nori, kad rinkiminiai biuleteniai artėjantiems savivaldos rinkimams būtų spausdinami ne tik lietuviškai, bet su vertimu į rusų, lenkų ar anglų kalbas.

REKLAMA
REKLAMA

Tokį prašymą Lietuvos rusų sąjungos pirmininkas Sergejus Dmitrijevas išsakė laiške Seimo pirmininkei Irenai Degutienei.

REKLAMA

Tačiau tokį pageidavima I. Degutienės komanda vertina kaip nelogišką. „Konstitucinis Teismas yra aiškiai konstatavęs – biuleteniai turi būti spausdinami tik valstybine kalba, o asmens tautybė negali būti pagrindas asmeniui reikalauti, kad jam nebūtų taikomos taisyklės, kylančios iš valstybinės kalbos statuso" – teigia Seimo pirmininkės patarėjas Laurynas Kasčiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak patarėjo, pasiūlymai balsavimo biuleteniuose kartu su lietuvių kalba pateikti teksto vertimą ir į tautinių mažumų kalbas kelia klausimą dėl valstybinės kalbos mokėjimo lygio.

L. Kasčiūno įsitikinimu, tokia S. Dmitrijevo pozicija yra priešrinkiminė akcija, skirta jo partijos rėmėjams suagituoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos rusų sąjungos atstovė Larisa Dmitrijeva portalui Balsas.lt patikino, kad toks žingsnis reiškia norą suteikti galimybes balsuoti visiems žmonėms, net ir nesuprantantiems valstybinės kalbos. Pasak politikės, valstybė taiko dvigubus standartus.

REKLAMA

„Kai reikėjo aktyvaus dalyvavimo rinkimuose, žmonės galėjo balsuoti net prekybos centruose (rinkimai dėl prisijungimo prie ES - aut. past.), o dabar valstybei nebūtina pritraukti daug žmonių į rinkimus, todėl nesuprantantys lietuvių kalbos netenka galimybių išsakyti pilietinę nuomonę“ – sakė sostinės tarybos narė.

REKLAMA

Tingi mokytis kalbą?

Lietuvos tautinių bendrijų tarybos pirmininkas Mahiras Gamzajevas portalui Balsas.lt sakė, kad tokie prašymai tereiškia siekį žūtbūt nesimokyti lietuvių kalbos. „Vos tik prabylama apie tai, kad reiktų stiprinti valstybinės kalbos mokymą tose mokyklose, kuriose dabar dėstoma rusų ar lenkų kalba, iškart imama šaukti, kad kažkas ketina atimti teisę mokytis gimtosiomis kalbomis, lyg to nebūtų galima daryti kada nori ir kur nori - sekmadieninėse mokyklose ir pan. Mes net Seimo narių turėjome, kurie taip ir neišmoko lietuviškai, o kai išgirsti tokius siūlymus kaip šis, viskas tampa aišku - tiesiog daroma viskas, kad nereiktų mokytis valstybinės kalbos. Ir dar garsiai šaukiama apie diskriminaciją," - kategoriškai sakė Tautinių bendrijų tarybos vadovas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų